ile zarabia dekarz
fot. pixabay.com

Dekarz jest zawodem, w którym możesz całkiem dobrze zarobić. Najlepsi fachowcy w sezonie mogą zarobić nawet 20 tys. miesięcznie. Dowiedz się także, ile zarabia dekarz w innych miesiącach i co wpływa na wysokość jego wynagrodzenia.

Ile zarabia dekarz? Zestawienie statystyk

Według portalu wynagrodzenia.pl dekarz zarabia średnio 3580 złotych brutto miesięcznie. Osoby, które najlepiej osiągają na tym stanowisku przeciętnie mogą liczyć na wynagrodzenie powyżej 4100 złotych brutto. Najlepsi mogą zarobić 20 tys. miesięcznie.

Jak podają inne źródła, średnie zarobki na stanowisku dekarza oscylują między 2 500 a 6 000 złotych. Zdaniem ekspertów tak duża rozbieżność wynika m.in. z faktu, że bardzo wielu dekarzy zdecydowało się obecnie na pracę poza granicami naszego kraju, co z kolei przekłada się na statystyki.

Czytaj również: Praca dekarza – jak wygląda, wymagania i obowiązki

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia dekarza?

Na wysokość wypłaty dekarza wpływ na szereg czynników. Ogromne znaczenie ma m.in. kraj, w którym wykonywana jest praca.

Zawód dekarza jest bardzo opłacalny w Norwegii. Wykwalifikowany dekarz ma szansę zarobić w tym państwie około 87 złotych na godzinę. Dla porównania pracownik nieposiadający doświadczenia może liczyć nawet na 80 złotych na godzinę.

Natomiast we wschodnich Niemczech za godzinę pracy dekarz może otrzymać około 78 złotych brutto. Na terenie Niemiec Zachodnich ta kwota to około 84 złote brutto na godzinę.

Na wynagrodzenie dekarza wpływ ma oczywiście doświadczenie dekarza, a także wielkość firmy, w której pracuje. Podczas, gdy pomocnik dekarza może liczyć na wynagrodzenie na poziomie 2550 złotych, to dekarz po kilku latach doświadczenia zarobi już prawie 3 000 złotych. Oczywiście, dekarze pracujący w swojej firmie lub w mniejszych zespołach zarobią dużo więcej, a ich ostateczne wynagrodzenie będzie zależne od liczby zleceń w konkretnym miesiącu.

ile zarabia dekarz
fot. pixabay.com

Pracując w czyjejś firmie dekarskiej możemy liczyć na zarobki rzędu 4 000 złotych brutto miesięcznie. Wiele również zależy od miesiąca pracy. W sezonie, a więc w okresie wiosenno-letnio-jesiennym zarobki dekarza są o wiele wyższe niż w przypadku pracy zimą. W zimowych miesiącach dekarze zwykle albo nie pracują, albo pracują w warsztatach przygotowując pokrycia dachowe.

Utrudnienia związane z zawodem

Minusem pracy jest fakt, że musisz posiadać odpowiednią tężyznę fizyczną, być gotowy na pracę w niemal każdych warunkach atmosferycznych oraz liczyć się z tym, że w okresie zimowym możesz być pozbawiony pracy (nie jest to oczywiście coś pewnego).

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o wyborze zawodu, przemyśl dokładnie wszystkie za i przeciw z nim związane. O tym, jak zostać dekarzem możesz przeczytać w naszym innym artykule. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Praca dekarza wymaga siły fizycznej i dobrego zdrowia. Jeżeli wysiłek fizyczny sprawia Ci trudność, poszukaj innej pracy dla siebie lub zadbaj o to, by poprawić swoją kondycję. Nie jest to również praca dla osób, które borykają się z lękiem wysokości. Jeżeli nie jesteś w stanie poradzić sobie z wyjściem na dach, raczej trudno będzie Ci poradzić sobie na tym stanowisku.

Ile zarabia dekarz? Na co może jeszcze liczyć osoba na tym stanowisku?

O różnych dodatkach dla pracowników zatrudnionych na stanowisku dekarza decyduje firma, w której ta osoba jest zatrudniona. Podobnie jak w przypadku innych zawodów, dekarz może liczyć na prywatną opiekę zdrowotną i inne benefity pozapłacowe w postaci karnetu na siłownię czy basen (choć aktywność fizyczna po pracy nie jest już mu tak potrzebna jak pracownikowi na stanowisku biurowym). Wszystko zależy więc od indywidualnych uzgodnień z pracodawcą.

ile zarabia dekarz
fot. pixabay.com

Jeżeli marzysz o tym, by zostać doskonałym dekarzem, warto, abyś najpierw zdobył odpowiednie kwalifikacje, a przede wszystkim doświadczenie. Umiejętności praktyczne nie zastąpi żaden dokument czy przynależność do odpowiednich izb rzemieślniczych. Oczywiście, warto mieć kwalifikacje potwierdzone na piśmie oraz być w takiej grupie zrzeszającej rzemieślników – innych dekarzy, ale o wiele ważniejsze są odpowiednie umiejętności, których możesz nauczyć się podczas pracy na dachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here