Drogie Google!
W imieniu moim własnym i wszystkich akcjonariuszy spółki Fachowcy.pl Ventures S.A. chciałbym serdecznie podziękować za program “Internetowa Rewolucja”, który ma nauczyć polskie firmy funkcjonowania w sieci. Sami realizując naszą usługę firma.fachowcy.pl wiemy jak istotna jest edukacja przedsiębiorców aby w pierwszej kolejności dostrzegli potencjał cyfrowych mediów, a w drugiej kolejności zaczęli go wykorzystywać.

Liczymy na pełen sukces programu. Liczymy na to, że dzięki szkoleniom przedsiębiorcy dowiedzą się m.in. jak ważna jest własna domena internetowa bo sami jesteśmy oficjalnym ich rejestratorem. Martwi nas jednak trochę, że na stronie programu promujecie strony internetowe robione w oparciu o szablon bo uważamy, że to nie jest właściwe podejście. 

Naszym zdaniem każda firma jest inna, a więc strona internetowa każdej firmy powinna być szyta na miarę. Co więcej - uważamy, że sama strona internetowa to nie wszystko, a kompleksowa obecność firmy w internecie wymaga wykorzystania co najmniej 6 różnych kompetencji zaczynając od architektury danych, przez użyteczność (ang. usability), copy-writing, grafikę, optymalizację SEO i media społecznościowe. Możecie nam uwierzyć na słowo, że sam przedsiębiorca nie jest w stanie stworzyć firmowej strony www chyba, że jest specjalistyczną agencją interaktywną, która zajmuje się budowaniem stron internetowych - a z ok. 2 mln firm w Polsce tylko kilka tysięcy to agencje interaktywne więc będzie ciężko.

Wiemy także, że obecność firmy w internecie to proces ciągły bo z jednej strony każda firma cały czas się zmienia, a te zmiany należałoby komunikować do klientów, a idealnym medium do tego jest właśnie internet. Z drugiej strony zmienia się całość otoczenia firmy i cały czas pojawiają się nowe możliwości oraz narzędzia wspomagające pozyskanie zleceń z sieci. Dlatego duże firmy zatrudniają całe działy, które zajmują się ich obecnością w internecie wydając na ich pensje dziesiątki albo setki tysięcy złotych miesięcznie. My stworzyliśmy ofertę dla małych i średnich firm gdzie za 248 zł miesięcznie dostarczamy wszystko to, czego firma potrzebuje jeżeli chodzi o jej obecność w sieci.

Na koniec liczymy także, że w ramach szkoleń przedsiębiorcy dowiedzą się jak ważne jest wykorzystanie wszystkich dostępnych narzędzi kontaktu Klienta z firmą. Prosimy nie zapomnijcie wspomnieć o firmowej poczcie e-mail z adresami nie w domenie Gmail ale we własnej domenie internetowej. Prosimy nie zapomnijcie wspomnieć o wirtualnym numerze telefonu z interaktywnym menu i przyjazną obsługą połączeń, a także o usłudze live-chat bo wszystkie te usługi mamy w naszej ofercie i wiemy jak bardzo istotne są one dla firmy, która chce w pełni czerpać z potencjału jaki daje Internet.

A tu chciałbym z uprzejmości wskazać kilka błędów, które jako fachowcy od internetu wychwyciliśmy na stronie internetowej promującej program “Internetowa Rewolucja”. Mamy nadzieję, że ich szybkie naprawienie pozwoli lepiej promować kulturę internetu wśród polskich przedsiębiorców. Błędy 404 na stronach każdemu się oczywiście zdarzają ale trzeba sobie wzajemnie pomagać co też niniejszym czynimy - oto filmiki pokazujące co jest nie tak jak trzeba:

Mamy nadzieję, że uda się plan przeszkolenia 100 tys. polskich firm z zakresu obecności w sieci bo dla nas im lepiej wyedukowany Klient tym wiemy, że bardziej doceni naszą ofertę. Jeszcze raz dziękujemy za ten program jest to dla nas bardzo miły prezent, który z pewnością ułatwi nam dotarcie z naszą usługą do większej liczby przedsiębiorców.

Z poważaniem,
Piotr Surmacki / prezes zarządu Fachowcy.pl Ventures S.A.