Poduszka ortopedyczna na ból karku – jak wybrać najlepszą?

0
235

Każdego dnia spędzasz wiele godzin dziennie przy komputerze? W takim razie na pewno wiesz, co to znaczy ból karku! Obecnie to dość powszechna dolegliwość. Jeśli chcesz od rana cieszyć się doskonałą formą i zapomnieć o dyskomforcie, najwyższy czas zmienić poduszkę na model ortopedyczny! Przeczytaj, jak wybrać najlepszy!

Poranny ból karku – przyczyny

W ciągu dnia Twoje ciało jest poddawane licznym obciążeniom. Stres, napięcie i długotrwałe pochylanie głowy nad ekranem mogą doprowadzić do nadwyrężenia mięśni karku. Czy wiesz, że ból szyi znajduje się wśród 6 najczęściej występujących dolegliwości zdrowotnych w Polsce? Co ciekawe, z tym problemem częściej borykają się kobiety, a sam ból może mieć charakter ostry lub przewlekły.
Przyczyny powstania dyskomfortu w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa są bardzo różne. Mięśnie karku możesz nadwyrężyć podczas uprawiania sportów, oglądania telewizji, a nawet zabawy z dzieckiem. Ból pojawi się od razu lub dopiero następnego dnia rano i może promieniować do głowy, ramion, pleców, a nawet ucha.
Niekiedy bezpośrednią przyczyną dolegliwości bólowych jest niewłaściwe ułożenie ciała podczas snu. Jeśli zaśniesz z głową uniesioną wysoko, mocno wykręconą na bok lub opadającą w dół, to Twoje mięśnie przez ten cały czas będą nienaturalnie napięte. W efekcie rano poczujesz piekący i przenikliwy ból, który utrudni Ci wykonywanie codziennych czynności.

Czy poduszka ortopedyczna na ból karku to dobry pomysł?

Poduszka ortopedyczna to wyrób medyczny stworzony specjalnie z myślą o osobach, które chcą się cieszyć zdrowym i spokojnym snem. Taki produkt wyróżnia się starannie wyprofilowanym kształtem i dobrej jakości wkładem. W nocy wygodnie oprzesz głowę o poduszkę, a odcinek szyjny kręgosłupa będzie położony w pozycji neutralnej i zachowa swoją naturalną krzywiznę.
W sklepie internetowym SalonSnu.pl znajdziesz poduszki ortopedyczne o różnych kształtach i właściwościach. Jeśli chcesz pozbyć się bólu karku, to musisz wybrać produkt, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Poduszki ortopedyczne mogą mieć odmienną wysokość, twardość i wielkość. Modele o statusie wyrobu medycznego są także wyposażone w hipoalergiczny pokrowiec, który gwarantuje lepszą wentylację.
Poduszka ortopedyczna o optymalnym kształcie skutecznie zredukuje napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Współczesne modele posiadają specjalne wgłębienia na głowę i szyję, a niektóre produkty mają po bokach charakterystyczne fale o różnych wysokościach. W efekcie użytkownik może wybrać, która wysokość bardziej mu odpowiada.
Jaki wkład najlepiej się sprawdzi w walce z bólem karku? Zobacz, jakie rozwiązania są polecane przez specjalistów!

Poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu to skuteczny sposób na ból karku

Poduszki ortopedyczne z pamięcią kształtu są wykonane z elastycznej pianki, która idealnie dostosowuje się do krzywizn ciała i stanowi stabilne podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Ten wyjątkowy materiał reaguje na kształt i temperaturę ciała, zapewniając optymalną redukcję nacisku. Mając taką poduszkę, z łatwością wygodnie ułożysz się do snu, a rano Twoje mięśnie karku będą odpowiednio rozluźnione. Jak wybrać najlepszy model?
Obecnie coraz większą popularnością cieszą się poduszki TEMPUR®. I nic dziwnego – są elastyczne, sprężyste i niezwykle wytrzymałe. Do ich zaprojektowania wykorzystano miliardy ultrawrażliwych otwartych komórek, znajdujących się między stanem stałym a ciekłym. Taka poduszka delikatnie otula ciało, dzięki czemu szybko poczujesz przyjemne odprężenie.
Produkty mające status wyrobu medycznego są polecane pacjentom podczas rehabilitacji, leczenia schorzeń kręgosłupa i innych nieprzyjemnych dolegliwości. Dzięki poduszce ortopedycznej znacząco zminimalizujesz lub całkowicie wyeliminujesz ból karku. Odwiedź sklep SalonSnu.pl albo salony Komfort Snu w Bydgoszczy i Toruniu, aby zamówić poduszkę dopasowaną do siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here