W listopadzie 2016 roku uruchomiliśmy nową praktyczną usługę dla naszych klientów - jest to system rezerwacji wizyt online - bezpośrednio z firmowej strony internetowej. Ta opcja jest dostępna dla wszystkich naszych klientów posiadających wykupiony pakiet złoty i platynowy. Uruchamianie nowych funkcjonalności w ramach pakietów jest częścią naszej strategii, która zakłada że nasi klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów związanych z obecnością ich firmy w internecie oprócz ceny abonamentu za posiadany przez nich pakiet.

Nasza nowa funkcjonalność rezerwacji wizyty pozwala na zaawansowane zarządzanie dostępnością i rezerwacją dowolnych zasobów. Może być ona wykorzystana do prostego umówienia wizyty u kosmetyczki, fryzjera, rezerwacji stolika w restauracji, pokoju w hotelu czy apartamentu na wynajem. Oczywiście zakres jej użyteczności jest dużo większy bo pozwala na zarządzanie kalendarzami kilku osób jednocześnie - przykładowo umożliwia pokazanie i rezerwacje dostępności poszczególnych usług dla np. Pani Aleksandry, która ma zaplanowany dzień w salonie SPA i będzie korzystała z kilku różnych zabiegów dostępnych w salonie.

 

W systemie rezerwacji wizyt online można zdefiniować, że Pani Aleksandra będzie potrzebowała wizyty u manicurzystki, kosmetyczki, zabiegu mezoterapii  i masażu ale oprócz tego będzie potrzebny gabinet i specjalistyczny sprzęt. Każda z osób, usług i  rzeczy których potrzebuje Pani Aleksandra jest zasobem w naszym systemie i można ustawiać ich dostępność, a to wszystko bez potrzeby używania przez każdą z tych osób jakiejś specjalnej aplikacji bo nasz system podłącza się bezpośrednio do kalendarzy, z których korzystają te osoby. Przykładowo na mojej stronie www.surmacki.com jest uruchomiona funkcja gdzie można umówić spotkanie ze mną i system pokazuje moją dostępność w 2-ch lokalizacjach. Ta dostępność jest zaczytywana prosto z mojego standardowego kalendarza, który prowadzę w telefonie.

 

Jest więc kilka możliwości umówienia się ze mną na spotkanie - pierwsza to oczywiście za pomocą strony i wtedy takie spotkanie automatycznie zapisuje się w moim kalendarzu – druga - gdy ktoś do mnie zadzwoni lub napisze i umówione z nim spotkanie wpisuję ręcznie do  kalendarza w telefonie. Zarezerwowany ręcznie termin, automatycznie wypadnie z terminów dostępnych przez stronę w momencie jak wpiszę go do mojego kalendarza w telefonie.

 

Całość komunikacji w zakresie umówienia spotkania za pomocą funkcji rezerwacji ze strony odbywa się za pomocą wiadomości SMS. Z jednej strony osoba, która chce zarezerwować wizytę musi podać swój numer telefonu komórkowego, na który nasz system wysyła SMS z prośbą o weryfikację. Można też w systemie ustawić kilkuetapowe potwierdzenie spotkania - przykładowo:

  1. Spotkanie może być potwierdzone dopiero wtedy kiedy przedstawiciel firmy je zaakceptuje za pomocą otrzymanego SMS. Do klienta jest wysyłana wiadomość z informacją, że ma wstępną rezerwację, która czeka na potwierdzenie. Jak zostanie potwierdzona to klient dostaje SMS z informacją o jej potwierdzeniu.
  2. Spotkanie może być potwierdzone dopiero wtedy kiedy klient autoryzuje swój nr telefonu i dokona płatności za wizytę z góry za pomocą karty kredytowej lub innej metody online.

 

System ma także kilka innych usprawniających pracę mechanizmów, z których można skorzystać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Przykładowo, system informuje klienta za każdym razem kiedy zmieni się jego termin wizyty - czyli ja zmieniam w moim kalendarzu termin spotkania umówionego wcześniej, a do klienta idzie SMS z informacją o nowym terminie. Możliwe jest w takim wypadku opcjonalnie wysłanie do klienta informacji z prośbą o akceptację nowego terminu.

 

Powyżej opisaliśmy kilka najważniejszych możliwości w zakresie wykorzystania naszego systemu internetowej rezerwacji wizyty bezpośrednio z Twojej firmowej strony internetowej. Jego użyteczność jest znacznie większa. Poza tym, jak w przypadku każdej  naszej usługi, którą oferujemy w naszych pakietach dla firm, jest tak, że słuchając potrzeb naszych klientów rozwijamy je tak, żeby były idealnie dopasowane do każdego biznesu.