umiejętności matematyczne
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, czy wiedza matematyczna może przydać się w Twojej pracy? Okazuje się, że tak. Oto krótki przegląd sposobów, na jakie możesz wykorzystać naukę matematyki w praktyce. Czy jesteś gotowy na nasze zestawienie? Zapraszamy do lektury.

Umiejętności matematyczne w budowlance

Jeżeli jesteś budowlańcem i pracujesz na budowie z pewnością przyda Ci się znajomość zagadnień matematycznych. Taka wiedza jest niezbędna dla cieśli, stolarzy, dekarzy i innych rzemieślników. Dzięki matematyce jesteś w stanie obliczyć, m.in. ile materiału potrzebujesz na zrealizowanie konkretnej usługi, a także jak wyliczyć własne wynagrodzenie za robociznę, czy po prostu, jakie wymiary powinien mieć konkretny mebel, który projektujesz.

Matematyka w księgowości

Oczywiście, umiejętności matematyczne są niezbędne do tego, by prowadzić biuro księgowe. Musisz umieć wyliczyć m.in. kwoty podatku czy wynagrodzenie i nie powinno Ci to sprawiać większych trudności. Dobra księgowa ma matematykę w małym palcu i potrafi z niej korzystać. Co więcej, biuro księgowe, które źle wylicza np. składki za podatek, może zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Nauczyciel w szkole

umiejętności matematyczne
fot. pixabay.com

Podstawowa wiedza matematyczna przyda się też każdemu nauczycielowi, nie tylko temu, który uczy matematyki. Aby poprawnie wyliczyć średnią ocen musisz mieć zasoby wiedzy, które umożliwią Ci dokonanie tej czynności. Poza tym matematyka jest istotna jeżeli chodzi o wyliczenie np. procentowej nieobecności ucznia w szkole.

Sprzedawca w sklepie

Każdy sprzedawca powinien umieć szybko liczyć. Dlatego umiejętności matematyczne są tu jak najbardziej potrzebne. Chodzi nie tylko o wydawanie reszty, ale też dokonywanie podsumowań cenowych czy rozliczeń miesięcznych. Aby nie powstało manko, potrzebne są dobrze rozwinięte umiejętności matematyczne.

Fryzjer czy kosmetyczka

Także w zawodach, które opierają się na upiększaniu wizerunku, matematyka odgrywa istotną rolę. Dlaczego? Otóż, fryzjer czy kosmetyczka muszą umieć zaplanować ilość kosmetyków, która starczy im na konkretną liczbę klientów. Do tego dochodzi umiejętność rozliczenia za dokonane usługi.

Architekt

Kolejnym zawodem, którego przedstawiciel powinien mieć wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności matematyczne jest architekt. Taka osoba winna cechować się m.in. szeroką wiedzą z geometrii i wielu innych zagadnień matematycznych. Dzięki temu o wiele łatwiej (jeżeli w ogóle) będzie im zaprojektować konkretne pomieszczenia czy budynki, które będą bezpieczne dla użytkowników.

Inżynierowie budownictwa, projektanci dróg

Osoby, które projektują ronda czy drogi również powinny mieć szeroką wiedzę matematyczną. Taka wiedza pozwoli im zaprojektować przyjazne dla użytkownika drogi i uchronić przed niebezpieczeństwami związanymi ze źle przemyślanymi pasami drogowymi.

Programiści i informatycy

Programowanie i informatyka również mają związek z matematyką. Chodzi tu przede wszystkim o zdolność logicznego myślenia i wyciągania wniosków, która jest niezbędna w zawodzie programisty i informatyka. Dlatego, jeżeli chcesz być programistą, najpierw zatroszcz się o umiejętności matematyczne. Zobaczysz, że nauka programowania i informatyki pójdą Ci znacznie łatwiej.

Technicy i konstruktorzy maszyn

Aby stworzyć jakąkolwiek maszynę czy urządzenie, niezbędna jest odpowiednia wiedza techniczna. Taką wiedzę zdobywa się także dzięki podstawom matematycznym. Dlatego chcąc projektować urządzenia czy maszyny, przede wszystkim dobrze poznaj podstawy matematyki. Nie zapomnij także o fizyce.

umiejętności matematyczne
fot. pixabay.com

Pracownicy medyczni, dietetycy

Z zasobów matematycznych korzystają też pracownicy medyczni oraz dietetycy. Aby dobrze zaplanować dawki leków czy ilość niezbędnych kalorii, trzeba skorzystać z osiągnięć matematyki. Jak widać, matematyka przydaje się wszędzie i bardzo ułatwia życie. Otwiera również drogę do ciekawych zawodów.

Umiejętności matematyczne są niezbędne do tego, by prowadzić normalne życie. Matematyka jest potrzebna do tego, by poradzić sobie na zakupach czy też zaplanować własne wydatki. Dlatego jeśli masz tylko możliwość rozwijaj swoje zdolności matematyczne. Matematyka to prawdziwa królowa nauk, należy ją docenić.

Polecamy: CV – jakie elementy powinno zawierać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here