Hydropiaskarki

Hydropiaskarki to specjalne urządzenia, które służą do czyszczenia maszyn. W procesie tym wykorzystują one sprężony strumień wody, materiał ścierny, czyli piasek oraz powietrze. Znajdują one swoje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Czym są hydropiaskarki, na czym polega praca ich operatora i gdzie są wykorzystywane? Podpowiadamy.

Hydropiaskarki – czym są?

Hydropiaskarka jest to urządzenie, które służy do kompleksowego czyszczenia powierzchni technicznych. Mycie z jej wykorzystaniem nazywane jest procesem hydro-ściernym. W jego trakcie z hydropiaskarki wyrzucana jest na brudną powierzchnię maszyny mieszanina sprężonego strumienia wody, materiału ściernego oraz powietrza.

Za obsługę urządzenia odpowiada operator, który kieruje strumień wody na zabrudzone miejsca. Cały proces odbywa się przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa. Wysokiej jakości hydropiaskarki nie powodują zapylenia, a także ograniczają efekt iskrzenia do minimum. Takimi właściwościami odznaczają się hydropiaskarki Sandbot.

Hydropiaskarki – jak wygląda praca ich operatora?

Praca operatora klasycznej piaskarki może stwarzać zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Jest on narażony na powstający w trakcie procesu pył, który jeżeli dostanie się do płuc może być przyczyną wielu poważnych schorzeń. Dostający się tam piasek ma postać pyłu krzemionkowego. Taki przebieg zdarzeń może prowadzić do powstawania choroby zwanej krzemicą.

W przypadku pracy operatora hydropiaskarki, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzięki połączeniu ziarna z wodą, eliminowany jest efekt pylenia. Hydropiaskarka nie powoduje zapylenia oraz redukuje do minimum efekt iskrzenia. Przy tym praca jest dużo wydajniejsza i oszczędniejsza. Nie wspominając już o bezpieczeństwie.

Hydropiaskarki – zastosowanie

Hydropiaskarki znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Jako że są to urządzenia służące do mycia czy odrestaurowywania maszyn to najczęściej możemy je spotkać w przemyśle oraz na halach produkcyjnych. Szczególnie często możemy się z nimi spotkać w budownictwie czy przemyśle wytwórczym lub wydobywczym. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

To nie jedyne branże, gdzie możemy spotkać się z hydropiaskarkami. Swoje zastosowanie znajdują one również w rolnictwie, gdzie służą zazwyczaj do mycia maszyn takich jak ciągniki czy kombajny. Nowocześniejsze modele wykorzystywane są także do czyszczenia elewacji budynków w przestrzeni miejskiej. Urządzenia te wykorzystywane w branżach gdzie istnieje konieczność czyszczenia maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here