Jak zarabiać na Instagramie

Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Dla wielu jest to również źródło dochodu. Mowa tutaj o influencerach. Są to osoby, które zgromadziły wokół siebie grono fanów, a co za tym idzie jest to także dla nich swego rodzaju praca – tłumaczy specjalista polskielajki.pl

Co to jest Instagram?

Początkujący twórcy często zastanawiają się, jak zarabiać na Instagramie. Zanim zaczniemy czerpać zyski z naszej działalności w Internecie, musimy poświęcić sporo czasu i zainwestować nieco pieniędzy.

Instagram to platforma, na której publikujemy zdjęcia bądź krótkie filmy. Możemy również dodawać relacje, które są widoczne dla naszych obserwujących przez 24 godziny. Oprócz tego na Instagramie możemy nadawać transmisje na żywo. Żeby zdobyć rzesze fanów i zacząć zarabiać, musimy zainwestować w dobry aparat – może być w telefonie. Dobra jakość tworzonych treści to podstawa do zarabiania. Kolejnym krokiem jest zdobycie dużej ilości followersów na Instagramie, a następnie lajków.

Jak zarabiać na Instagramie? – współprace barterowe

Jako mali twórcy możemy dostawać propozycje współprac barterowych. Polega to na tym, że dostajemy produkty w zamian za ich pokazanie na naszym profilu na Instagramie.

Na początku wartość produktów nie przekracza kilkuset złotych. Jednak, kiedy będziemy mieć więcej obserwujących, to możemy liczyć na sprzęty warte kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Najczęściej podczas takiej współpracy musimy dodać zdjęcie lub nakręcić krótki film z danym produktem. Często musimy również dodać InstaStories, czyli krótką relację, która znika po 24 godzinach. Mali twórcy często korzystają z aplikacji indahash, która pozwala na wykonywanie mniejszych kampanii reklamowych. Dzięki temu możemy zarobić realne pieniądze.

Jak zarabiać na Instagramie – płatne współprace

Kiedy przekroczymy próg dziesięciu tysięcy obserwujących mogą pojawiać się pierwsze propozycje płatnych współprac. Z reguły stawka to kilkaset złotych za post sponsorowany i dodanie relacji.

Od około stu tysięcy obserwujących możemy liczyć na stawki nawet kilku tysięcy złotych za współpracę. Stawka zależy przede wszystkim od branży, w której działamy. Firmy wybierają influencera na podstawie jego zasięgów, a także ilość polubień i komentarzy pod postami. Jest to tak zwane zaangażowanie fanów. Im więcej ich mamy, w stosunku do liczby fanów, tym częściej będziemy dostawać propozycje współprac.

Zarabianie na Instagramie a sprzedaż własnych produktów

Kolejny sposób na zarabianie to sprzedaż własnych produktów. Jest to podstawowe źródło dochodu dla wielu influencerów. Tutaj możemy sprzedawać zarówno gadżety, ubrania jak i kosmetyki. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jednak warto wybrać produkty, które będą związane z naszą twórczością. Dla przykładu, jeśli zajmujemy się modą, to możemy sprzedawać ubrania. Jeśli zajmujemy się makijażem, to dobrym pomysłem byłoby wydanie swoich kosmetyków. Fani z pewnością kupią nasze produkty, ponieważ w ten sposób mogą wesprzeć nasze działania w Internecie. Wydanie książki to również dobry pomysł. Możemy w niej opisać swoją historię lub stworzyć poradnik. Książki influencerów bardzo szybko się sprzedają. Jest to fajna pamiątka dla fanów. Oprócz sprzedaży własnych produktów możemy umieszczać w postach linki afiliacyjne. W ten sposób, kiedy nasi obserwujący z nich skorzystają, dostaniemy procent od sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here