Plakat czarno biały – w jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

0
467

W ostatnim czasie bardzo modne stało się wieszanie na ścianach różnego typu plakatów. Już nie zdjęcia czy rośliny, a właśnie ciekawe plakaty zdobią nasze ściany, szczególnie gdy wnętrza urządzone są w iście nowoczesnym stylu. Dużą popularność zyskał plakat czarno biały, który idealnie pasuje do modernistycznych wnętrz. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Plakat do salonu i nie tylko

Plakat czarno biały sprawdzi się przede wszystkim w salonie – zwykle jest to stosunkowo duże pomieszczenie z długimi ścianami, które potrzebują jakiejś ciekawej, niebanalnej dekoracji. Plakat czarno biały najlepiej jest powiesić mniej więcej w połowie wysokości ściany, tak aby przykuwał wzrok gości i domowników. Okazuje się, że tego rodzaju ozdoba doskonale sprawdzi się również w kuchni czy w sypialni. Wiele osób decyduje się powiesić czarno białe plakaty w przedpokoju, szczególnie jeśli stoi przed nim zadanie udekorowania szczególnie dużego pomieszczenia. Co ciekawe, tego rodzaju plakat często możemy też zobaczyć w pokojach nastolatków, którzy wręcz uwielbiają nietuzinkowe rozwiązania.

Kiedy warto zdecydować się na czarno białe plakaty?

Ściany w domowych pomieszczeniach możemy zaaranżować w dowolny sposób – niektórzy decydują się na fikuśne, niestandardowe tapety, inni zaś wolą proste kolory, którymi pomalują ściany. Ostatnimi czasy bardzo modne stało się malowanie ścian na jeden, wybrany przez siebie kolor. Co ciekawe, wybór często pada na biel – w ciągu ostatnich kilku sezonów kolor biały i szary zdominowały wręcz trendy wnętrzarskie. Z drugiej jednak strony biała ściana sama w sobie nie wydaje się zbyt atrakcyjna, dlatego też trzeba ją w jakiś sposób upiększyć. Wtedy też z pomocą przychodzą plakaty czarno białe, które pomogą stworzyć piękną, a także niezwykle spójną kompozycję. Nie wprowadzamy bowiem zbędnych kolorów na nasze ściany, możemy więc cieszyć się harmonią, jaką wprowadziliśmy do naszych wnętrz. Oczywiście, plakat czarno biały idealnie sprawdzi się również w przypadku ścian w innych kolorach – biel i czerń to dwie, uniwersalne barwy, które pasują do każdej innej.

Plakat, który dodaje charakteru

Wybór czarno białych plakatów jest niezwykle duży, dlatego też możemy zdecydować się na prosty wzór, który wprowadzi do naszych wnętrz harmonię i spokój bądź też wzór, który doda im charakteru. Pierwsze rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim osobom, które we własnym mieszkaniu szukają swojego miejsca na ziemi – chcą się w nim wyciszyć, odpocząć i nabrać energii do działania. Eksperci radzą bowiem, aby ich mieszkania dawały wrażenie właśnie takiej oazy spokoju. Tymczasem na nieco bardziej odważne plakaty mogą zdecydować się osoby, które chciałyby podkreślić charakter swojego mieszkania. Zazwyczaj poszukują one w życiu nietuzinkowych rozwiązań, które sprawią, że będą czuły się spełnione. Niesymetryczne wzory czy nietypowe grafiki czarno białe to coś, co z całą pewnością je zadowoli. Warto wybrać plakat, który spełnia nasze oczekiwania i który sprawi, że jeszcze chętniej będziemy wracać do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here