kreatywność
fot. pixabay.com

Czy wiesz, że kreatywność jest istotna do tego, by rozwiązywać różnorodne problemy w pracy? Zobacz, czym właściwie jest kreatywność i jak ją rozwijać, by odnosić większe sukcesy w pracy. Oto lista podpowiedzi, dzięki którym Twój umysł będzie o wiele bardziej chłonny i gotowy do działania. Zapraszamy do lektury.

Co to jest kreatywność?

Kreatywność to zdolność umysłu do wymyślania nowych rozwiązań, to twórczość. To również umiejętność, dlatego, nie wahaj się, czy można podnieść swoją kreatywność. Można zrobić to w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zastosujesz te kilka rozwiązań, a Twój umysł będzie bardziej kreatywny. Oto, co możesz zrobić, by Twój umysł był bardziej twórczy.

Bujaj w obłokach

Czy wiesz, że umysły osób, które bujają w obłokach, pracują bardziej wydajnie? Do takich wniosków doszli naukowcy. Dlatego, gdy Twój umysł się „nudzi”, tak naprawdę wykonuje tytaniczną pracę. Dzięki temu będzie Ci łatwiej wymyślać różnorodne koncepcje. Chwile bezczynności to sposób na to, by stworzyć nowe połączenia w umyśle. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci pracować. Pozwól sobie na moment nudy. Odejdź od laptopa czy komórki i pozwól sobie nie myśleć o niczym. Zobaczysz, że to ćwiczenie sprawi, że staniesz się bardziej wydajny w pracy.

kreatywność
fot. pixabay.com

Ćwicz fizycznie i rozwijaj kreatywność

Czy masz świadomość, że ćwiczenia fizyczne, np. z hantlami, powodują, że zwiększa się potencjał mózgu? Wszystko dlatego, że umysł jest dzięki temu lepiej dotleniony. Tym samym działa bardziej precyzyjnie. Dlatego jeżeli chcesz być bardziej pomysłowy i twórczy, a przy tym zadziwiać kolegów z pracy i szefa bystrością swojego umysłu, koniecznie ćwicz fizycznie. Aktywność fizyczna to doskonała metoda na umysłowy relaks. Masz do niej jak najbardziej prawo.

Aromaterapia – sposobem na większą kreatywność

Czy wiesz, co możesz zrobić, by podnieść swój potencjał kreatywności? Wystarczy, że zdecydujesz się na aromaterapię. To doskonała metoda na to, by pobudzić swój umysł do pracy. Warto sięgnąć np. po japoński owoc yuzu, którego zapach umożliwia wyluzowanie się. Pamiętaj, że rozluźniony umysł to bardziej wydajny umysł. Pozwól mu na to. Oczywiście, możesz korzystać również z innych zapachów. Wybieraj te, które najbardziej sprawiają Ci przyjemność. W tym ćwiczeniu chodzi o to, by jak najszybciej się zrelaksować i w ten sposób pozytywnie nastroić do działania.

Sprawdź: Workation – praca i wakacje w jednym

Oglądaj śmieszne filmiki

Czy wiesz, że rozbudzenie kreatywności wcale nie musi być drogą przez mękę? Wręcz przeciwnie. Wystarczy tylko więcej odpoczynku i śmiechu. Okazuje się bowiem, że zabawne filmiki czy też ciekawe komedie to idealna metoda na to, by działać bardziej wydajnie. Okazuje się, że aż przez 24 godziny utrzymuje się zbawienny wpływ komedii na samopoczucie. Dlatego już dziś wpłyń pozytywnie na swoje hormony i tym samym nastrój się pozytywnie do działania. Możesz sprawić, że Twój umysł stanie się chłonny jak gąbka. Dzięki temu o wiele łatwiej będziesz kojarzyć pewne fakty i wymyślać nowe, inspirujące rozwiązania.

Wysypiaj się

Być może to prozaiczny sposób na podniesienie kreatywności, ale pamiętaj, że wypoczęty umysł jest o wiele bardziej efektywny i skłonny do działania niż umysł osoby, która stale się nie wysypia. Jeżeli mało śpisz, bo np. terminy Cię gonią, pamiętaj, że Twoja efektywność spadnie. Bardzo istotne jest więc zadbanie o takie podstawowe potrzeby jak sen, by móc cieszyć się działaniem na 100 procent. Jeżeli nie czujesz się dobrze, o wiele trudniej będzie Ci podejmować codzienne wyzwania. Pamiętaj o tym i gdy tylko czujesz się źle, połóż się. Wsłuchuj się w potrzeby swojego organizmu.

kreatywność
fot. pixabay.com

Czy zauważyłeś, że w wielu ogłoszeniach o pracę, wymaganą cechą jest kreatywność? To właśnie twórcze działanie jest cenione przez wielu pracodawców. Teraz już wiesz, że kreatywności można się nauczyć. Dodatkowo można ją po prostu pobudzić korzystając z tych kilku prostych sposobów. Nie musisz sięgać po kursy czy szkolenia. Wystarczy, że pozwolisz sobie na relaks i odpoczynek, a także na aktywność fizyczną. Pamiętaj, że stała aktywność fizyczna sprzyja także rozwojowi intelektualnemu w myśl stwierdzenia, że w zdrowym ciele zdrowy duch.

Polecamy: Praca siedząca przed ekranem – zagrożenia

Zadbaj o oświetlenie miejsca pracy!

Światło jest czynnikiem, które wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także życie. Bardzo często lekceważymy nakazy i zapominamy, że przez swoje lekkomyślne podejście sami możemy sobie zaszkodzić. Przede wszystkim źle dobrane oświetlenie wywiera negatywny wpływ na narząd wzroku. Będziemy więc szybciej odczuwać ich zmęczenie, a z upływem czasu może nawet nam się pogorszyć wzrok. Wraz ze zmęczeniem stracimy także dobry humor, a to przełoży się na ogólne samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here