Poczta Polska - śledzenie przesyłek

Poczta Polska wciąż pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kontrahentów w wysyłce przesyłek krajowych oraz zagranicznych. Pocztex to nazwa usług kurierskich oferowanych przez Pocztę Polską, po którą sięga wiele osób pragnących w sposób bezpieczny i szybki nadać przesyłkę. Zakres oferowanych usług związanych z wysyłką jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi możliwość aktywnego śledzenia przesyłki, na każdym etapie realizacji usługi. Poniżej prezentujemy w szczegółach ofertę kurierską Pocztex pod kątem opcji śledzenia przesyłki oraz podpowiadamy dlaczego Poczta Polska to kontrahent godny zaufania i warty uwagi. 

Poczta Polska Pocztex – aktywne śledzenie 

Oferta aktywnego śledzenia stanu realizacji przesyłki jest oferowana dla obu stron dokonujących transakcji. Jest to duże ułatwienie, które pozwala nie tylko zaspokoić ciekawość, ale także dostosować swoje plany i funkcjonowanie na co dzień do pracy kuriera. Będziesz mieć pewność, że nie przegapisz jego odwiedzin. Osoby nadające przesyłki dowiedzą się natomiast, że ich wysyłka została sfinalizowana. 

Jak sprawdzić stan wysyłki? Wystarczy skorzystać z prostego narzędzia za pośrednictwem globkurier.pl. W polu ulokowanym w górnej części strony możesz wpisać numer GK Twojej przesyłki, a następnie kliknąć przycisk oznaczony jako „lokalizacja”. Następnie, strona wyświetli aktualny status przesyłki, wskazując na jej status oraz zrealizowane dotąd, poprzednie etapy, przez które przeszła. 

Śledzenie przesyłek daje też możliwość nadzorowania potencjalnych problemów, które pojawiłyby się w trakcie realizacji usługi. Masz możliwość namierzenia potencjalnych miejsc przestoju oraz podjęcia odpowiednich reakcji. Możesz także przewidzieć kiedy przesyłka przejdzie przez kolejne etapy realizacji usługi. 

Dużą zaletą jest prosta obsługa całego systemu trackingu oraz możliwość korzystania z niego w dowolnym momencie i dowolnym miejscu. Wystarczy znać numer GK przypisany do danej przesyłki, by uzyskać wszelkie pożądane informacje. Numer powinien zostać podany w trakcie finalizowania usługi. Odnajdziesz go między innymi w korespondencji email potwierdzającej złożone zamówienie, a także w potwierdzeniu jej przyjęcia. 

Nie jest wymagane dysponowanie indywidualnym kontem w systemie globkurier.pl, nie musisz logować się do systemu rejestrować swojego profilu. Usługa jest oferowana dla wszystkich niezalogowanych internautów. 

Poczta polska śledzenie przesyłki – Globkurier

Opcja śledzenia paczki pozwala także na uzyskanie dostępu do wielu szczegółowych informacji związanych z realizacją usługi. Poznasz dokładną datę oraz godzinę, w której doszło do przyjęcia danej paczki oraz jej zarejestrowania. Dowiesz się także, w którym momencie paczka została obrana przez przewoźnika, a tym samym – kiedy rozpoczął się jej właściwy transport. Możesz też sprawdzić godzinę przyjęcia przesyłki w magazynie/sortowni oraz – najważniejszą dla wielu odbiorców informację – dokładną porę jej dostarczenia do adresata. 

Śledzenie przesyłki to usługa wybierana przez odbiorców prywatnych nadających paczki, jak i przez przedsiębiorstwa (handlowe i nie tylko), wysyłające  regularnie dużą liczbę przesyłek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here