Wygodny i solidny fotel biurowy

Współcześnie coraz więcej osób pracuje przy komputerze. Przy biurku spędzamy także coraz więcej czasu. Wszystko to sprawia, że zaczynamy dostrzegać problemy związane z pracą siedzącą. Kłopoty z krążeniem, czy bolący kręgosłup to norma wśród pracowników biurowych. Warto zdawać sobie sprawę, że możemy przynajmniej częściowo zminimalizować skutki uboczne długiego siedzenia poprzez wybór wysokiej jakości krzeseł i foteli biurowych. Specjalista z salonu mebli biurowych NoNameOffice w Katowicach podpowiada nam czym się kierować przy ich zakupie.

Co warto wiedzieć o krzesłach dedykowanych do pracy w biurze?

Wysokie zapotrzebowanie na krzesła biurowe sprawa, że mamy do czynienia z coraz większym wyborem tego typu mebli. W salonach mebli biurowych znajdziemy designerskie fotele kubełkowe,  fotele ergonomiczne (w tym również fotele gamingowe), fotele aktywne (mogą być to na przykład piłki, które przez cały czas siedzenia wymuszają na użytkowniku prawidłową postawę ciała).

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi, żeby wybierać przede wszystkim krzesła ergonomiczne. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca, możemy zdecydować się również na zakup siedzisk aktywnych (jednak powinny być one dla pracowników jedynie alternatywą – nie każdy ma ochotę przez cały dzień siedzieć na piłce).

Krzesła, które spełniają wymagania wielu osób

Największym problemem przy zakupie krzeseł i foteli biurowych jest dostosowanie ich do potrzeb wielu osób. Jesteśmy w uprzywilejowanej pozycji, jeżeli wybieramy krzesła biurowe tylko dla siebie. Wówczas po prostu kupujemy model, w którym siedzi się nam najwygodniej. Jednocześnie w wielu biurach to samo krzesło musi służyć kilku pracownikom. Powinni być więc zaprojektowane tak, żeby mogła korzystać z niego zarówno filigranowa kobieta, jak i wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna. 

Wybierając krzesło sprawdźmy, czy posiada ono regulację wysokości. Ważna jest także regulacja głębokości siedziska, czy kąt nachylenia oparcia (pamiętajmy, że dobre oparcie musi podpierać część lędźwiową kręgosłupa). Podłokietniki powinny być wygodne i szerokie. Istotne jest, żeby można było umieścić je na takiej wysokości, żeby wspierały ręce pracującej osoby przez cały czas.

Bardzo polecane są krzesła obrotowe na kółkach. Dzięki nim pracownik może wygodnie się przemieścić i obrócić bez konieczności wstawania z fotela.

Krzesła i fotele biurowe – meble, w które warto inwestować

Nie da się ukryć, że dobrej jakości krzesła i fotele biurowe nie należą do mebli najtańszych. Wprawdzie możemy je kupić w supermarkecie w bardzo niskiej cenie, jednak tanie meble są zazwyczaj mało wytrzymałe i szybko się niszczą. Cena profesjonalnych krzeseł i foteli biurowych jest uzasadniona wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem ekspertów, którzy produkcją mebli pracowniczych zajmują się od wielu lat, a także użyciem najwyższej jakości materiałów (gwarantują one komfort użytkowania i ponadprzeciętną trwałość).

Choć nie powinniśmy oszczędzać na krzesłach i fotelach do biura, pamiętajmy, że nie musimy wcale decydować się na modele najdroższe. Z pewnością znajdziemy solidne i wytrzymałe krzesła należące do średniej półki cenowej.

Krzesła i fotele biurowe w Katowicach

Mieszkańcy Katowic nie powinni mieć problemów z zakupem doskonałej jakości krzeseł i foteli biurowych, gdyż w mieście tym działają salony meblowe oferujące produkty najlepszych producentów. Współcześnie możliwy jest również zakup foteli biurowych przez internet. Możemy skorzystać z tej możliwości pod warunkiem, że dokładnie wiemy co kupujemy. W przeciwnym wypadku lepiej jest odwiedzić salon mebli biurowych i wypróbować samodzielnie kilka lub kilkanaście foteli.

Osoby kupujące krzesła i fotele biurowe w Katowicach powinny stawiać na produkty renomowanych producentów. Wybierając siedziska z oferty firm specjalizującej się w tworzeniu krzeseł i foteli biurowych możemy mieć pewność, że będą one spełniały warunki ergonomii. Ich dużym atutem jest także długi termin gwarancyjny. W przypadku, gdy krzesła z jakiegoś powodu nie spełnią naszych oczekiwań – będziemy mogli złożyć reklamację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here