Fotowoltaika i magazyn energii dla twojego domu

Oszczędność energetyczna jest ważna w każdym domu. Obecnie praktycznie wszystkie ważne urządzenia są zasilane prądem, co wiąże się z tym, iż wydatki na nią znacząco wzrastają. Co więcej, warto zauważyć, że jakiekolwiek braki w dostawie prądu mogą poważnie zaburzyć funkcjonowanie domostwa. Dlatego też pragniemy przedstawić rozwiązanie obu tych trudności.

System fotowoltaiczny, który pomaga obniżyć rachunki

Systemy fotowoltaiczne stosowane w domach pomagają w obniżeniu rachunków za prąd, a nawet mogą doprowadzić do powstania nadwyżek, które pozwalają uzyskać zwroty pieniężne. Takie informacje najpewniej już słyszałeś i być może zastanawiasz się, jak to możliwe. Dlatego też spieszymy z wyjaśnieniem.

Fotowoltaika umożliwia pozyskiwanie energii elektrycznej z energii słonecznej. Panele słoneczne umieszczone pod odpowiednim kątem na dachu zbierają promieniowanie słońca i (w skrócie) zamieniają je w prąd elektryczny. Ten z kolei może być wykorzystany bezpośrednio w gospodarstwie domowym, zmagazynowany lub też przesłany do ogólnodostępnej sieci elektrycznej.

Prąd bezpośrednio wykorzystujemy we wszystkich urządzeniach, które są na stałe podpięte do gniazdek w naszym domu. Przede wszystkim są to urządzenia niezbędne nam w codziennym życiu, jak ogrzewanie budynku i wody użytkowej, klimatyzacja czy lodówka. Nadwyżki, których nie jesteśmy w stanie zużyć, możemy zmagazynować (o tym za chwilę) albo odesłać do sieci. Ten ostatni krok uzupełnia miejskie i państwowe zasoby, co przekłada się na możliwość uzyskania zwrotu pieniężnego adekwatnego do odesłanej nadwyżki.

Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie

Jak widzisz, fotowoltaika to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia nam czerpanie energii z odnawialnego źródła. Dzięki temu nie powoduje spalania żadnych paliw kopalnych, a co za tym idzie – nie powoduje też uwalniania do środowiska szkodliwych substancji. Nadwyżki z kolei pomagają w uzyskaniu bardzo niskich rachunków, co sprzyja każdemu gospodarstwu domowemu.

Magazyny energii

Jak już wspomnieliśmy, przerwa w dostawie prądu może być niezwykle niekomfortowa i kłopotliwa. Powoduje wygaśnięcie wszystkich niezbędnych sprzętów i urządzeń, a to przekłada się na brak możliwości używania swojego domu w najwygodniejszy sposób. Aby tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w magazyn energii, który pomoże uchronić nas przed niespodziewaną przerwą w dostawie energii elektrycznej.

Magazyny energii często łączone są z układami fotowoltaicznymi. Następnie automatyczny system wyłapuje, gdy pojawia się przerwa w klasycznej dostawie i uruchamia rezerwy, gdy tylko jest to konieczne. Przełączanie się trwa zaledwie 40 milisekund, czyli krócej niż choćby mrugnięcie. W efekcie po prostu nie zauważasz, gdy nastąpił spadek energii – wszystko działa bez zarzutu i pozwala ci swobodnie korzystać z przestrzeni domowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here