Funkcjonalna kabina prysznicowa

Nieodzownym elementem, który znajduje się w każdej łazience jest wanna lub prysznic. W małych łazienkach, wiele osób, chociaż lubi kąpiele w wannie, decyduje się na prysznic. Kabina prysznicowa pozwala praktycznie wykorzystać przestrzeń w łazience. Co prawda, jest wiele rodzajów kabin prysznicowych i każda ma swoich zwolenników.

Kształt kabiny

W sklepie z kabinami można spotkać wiele różnych kształtów i rodzajów kabin. Znacząco różnią się one wymiarami. Poza tym niektóre kabiny są z brodzikiem, inne bez brodzika, jedne są z drzwiami, a inne bez drzwi. Natryski mogą mieć brodziki w różnych rozmiarach i kształtach, na przykład kwadratowe, prostokątne, półokrągłe lub jeszcze inne. W każdej łazience da się dopasować odpowiedni model kabiny do wymiarów pomieszczenia i potrzeb kupującego. Można zakupić gotową kabinę, a można wykonać nietuzinkowy natrysk na zamówienie w firmie szklarskiej. Natrysk wykonany na zamówienie ma tę przewagę, że jest idealnie dopasowany oraz pozwala maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Brodziki mogą być większe lub mniejsze, węższe lub szersze, dłuższe lub krótsze. Taka szeroka oferta sprawia, że nawet niewielkie łazienki, mogą mieć komfortowy w użytkowaniu prysznic. Jeśli chodzi o podział kabin ze względu na ich położenie do ściany, to wyróżnia się kabiny wolnostojące, narożne, przyścienne albo wnękowe. Kabiny wnękowe wymagają najmniejszego remontu i przeróbek. Wnęka, która najczęściej wyłożona jest płytkami zostaje zamknięta na przykład szklanymi drzwiami i tak powstaje kabina prysznicowa. Jest to typ kabiny, którą dosyć łatwo utrzymać w regularnej czystości. Innym rodzajem kabin, która wykorzystuje naturalny układ łazienki jest kabina narożna lub przyścienna. Kabina narożna daje wiele możliwości. Można na przykład do dwóch narożnych ścian zamontować szklane ściany lub drzwi i w ten sposób powstanie praktyczna prostokątna lub kwadratowa kabina prysznicowa. Innym sposobem wykorzystania narożnika w łazience może być zamontowanie półokrągłych drzwi, które stworzą narożną kabinę prysznicową. Typ narożnej kabiny umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni w łazience. Najwięcej miejsca zajmuje wolnostojąca kabina. Producenci tego rodzaju kabin próbują prześcigać się w coraz to bardziej nowoczesnych modelach.

Brodzik

Natryski kabinowe mają różne rodzaje brodzików. Niektóre brodziki są na tyle głębokie, że można śmiało wlać do nich sporo wody i jeśli mają wyznaczone do tego miejsce, to można posiedzieć sobie w kabinie. Inne kolekcje kabin posiadają niskie brodziki, łatwiej do nich wejść. Są też kabiny z płaskim, akrylowym brodzikiem, które bardzo estetycznie się prezentują. Dla osób schorowanych i niepełnosprawnych montuje się kabiny prysznicowe, które nie posiadają brodzika a odpływ jest w podłodze. Dzięki temu bez problemu mogą wejść pod prysznic, bez konieczności podnoszenia nóg. Można też ustawić krzesełko prysznicowe, które będzie stabilnie stać. Tego rodzaju kabina bez brodzika, jest łatwa w utrzymaniu czystości, ponieważ ma mało zakamarków, które trudno doczyścić.

Kabina z drzwiami lub bez drzwi

Szczególnie w wypadku półokrągłych kabin drzwi wejściowe są przesuwne. Dzięki temu nie trzeba pozostawiać dodatkowej przestrzeni na otwieranie i zamykanie drzwi. W większych łazienkach można zastosować drzwi otwierane na zewnątrz kabiny. W kwadratowych lub prostokątnych kabinach natryskowych, często stosowane są drzwi składane. Jest to praktyczna opcja w łazienkach, w których liczy się każda przestrzeń. Są również zwolennicy kabin w stylu walk-in, to tak zwane kabiny, które nie posiadają drzwi, więc mają otwartą konstrukcję. Jeśli umówimy się na spotkanie z pracownikiem firmy Binglass, to pomoże nam on dobrać kabinę, która będzie optymalnych wymiarów.

Różne rodzaje szkła

Firmy szklarskie wykorzystują różne rodzaje szkła do produkcji kabin prysznicowych. Najbardziej popularne jest szkło hartowane. Szkło hartowane należy do rodzaju szkła bezpiecznego, które jest odporne na stłuczenia, trwałe i wytrzymałe. Nawet gdyby doszło do stłuczenia, to szkło hartowane wyróżnia się tym, że po rozbiciu rozpada się na nieduże, niekaleczące kawałki. W zależności od wystroju łazienki można wybierać na przykład szkło hartowane satynowe, piaskowane, przezroczyste, ornamentowe, grafitowe lub inne. Najczęściej jednak wybierane przez klientów jest szkło przezroczyste, bezbarwne. Szkło ornamentowe wybierane jest głównie w celu udekorowania łazienki. Dzięki temu rodzajowi szkła, z jednej strony zapewniamy intymność, a z drugiej oryginalna ozdobę łazienkową. Na temat pracy szklarza znajdziesz ciekawe informacje także tutaj https://bram-point.pl/2021/12/06/szklarze-we-wroclawiu-na-czym-polega-ich-praca/ .

Zanim zaczniemy remont łazienki dobrze jest przemyśleć, czy chcemy wannę czy prysznic. Oprócz tego, jest tyle różnych sposobów montażu kabin, różnych kształtów, rodzajów brodzików, rodzajów szyb prysznicowych, że zawczasu trzeba mieć przemyślane, jaki rodzaj kabiny sprawdziłby się w naszym przypadku. Dzięki temu firma budowlana dokładnie wykończy łazienkę, a firma szklarska wykona estetyczną i funkcjonalną kabinę prysznicową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here