Gotówkowa pożyczka osobista na zakup samochodu

Jeśli potrzebujesz środków finansowych na zakup samochodu, pożyczka osobista lub pożyczka bankowa z banku lub pożyczkodawcy online może być jednym z najtańszych sposobów zdobycia pieniędzy, jeśli możesz uzyskać dobre oprocentowanie. Pamiętaj jednak, aby najpierw przyjrzeć się zaletom i wadom pożyczek osobistych.

Pożyczka osobista i pożyczka bankowa – czy mowa o tym samym?

Zasadniczo stanowią one te same kredyty gotówkowe. Możesz wykorzystać te pożyczki na używany samochód lub nowy samochód – nie jesteś ograniczony w swoim wyborze.

Rozejrzyj się za najlepszą stopą procentową, porównując roczne stopy procentowe. RRSO obejmuje odsetki i wszystkie inne opłaty pożyczkodawcy. Można rozeznać się w temacie, zanim udasz się do konkretnego pożyczkodawcy z aplikacją, dzięki czemu będziesz uzbrojony w wiedzę na temat tego, ile możesz pożyczyć i z jakim oprocentowaniem.

Ubieganie się o pożyczkę osobistą może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową, ponieważ firma pożyczająca Ci pieniądze chce sprawdzić, czy może Ci zaufać, że ją spłacisz. Uważaj na to, jeśli na przykład planujesz wkrótce złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, ale mniej się będziesz musiał tym przejmować, gdy przyjdzie czas na chwilówki. Przeprowadzenie wyszukiwania miękkiego za pomocą kalkulatora uprawnień nie powinno mieć wpływu na Twoją zdolność kredytową, bez względu na to, o jakiej dokładnie pożyczce myślisz.

Sprawdź miesięczną kwotę spłaty i całkowitą kwotę, którą ostatecznie zapłacisz pożyczkodawcy

Pomoże Ci to znaleźć najtańszą opcję i taką, która będzie Cię kosztować najmniej. Zawsze sprawdzaj, czy oprocentowanie kredytu jest stałe czy zmienne. Jeśli jest stałe, oprocentowanie pozostanie takie samo do momentu spłaty pożyczki.

Zmienna stopa procentowa może rosnąć lub spadać. Bądź bardzo ostrożny z takimi pożyczkami – jeśli możesz tylko dokonać początkowej spłaty, możesz mieć kłopoty finansowe, jeśli stopy procentowe wzrosną, więc dobrze się zastanów, zanim je zaciągniesz. Jeśli posiadasz własny dom, możesz ulec pokusie rozważenia pożyczki pod zastaw. Jest to jednak znacznie bardziej ryzykowna opcja, ponieważ pożyczone pieniądze są zabezpieczone pod dom. Oznacza to, że jeśli spłata kredytu nie pójdzie po Twojej myśli – pożyczkodawca może zmusić Cię do sprzedaży domu, abyś spłacił to, co jesteś winien.

Pożyczka osobista to nie jedyny sposób na zakup samochodu

Jednak jest to jeden z prostszych sposobów na sfinansowanie samochodu. Może być zaaranżowana:

  • przez telefon,
  • przez Internet,
  • twarzą w twarz.

Kredyt który weźmiesz może być na cały koszt samochodu lub jego część. Jeśli masz dobrą zdolność kredytową, powinieneś uzyskać dostęp do najlepszych dostępnych stawek. Jeśli możesz uzyskać dostęp do najlepszych stawek, pożyczka osobista może być tańsza niż finansowanie dealera. Jeśli jednak w ofercie jest finansowanie 0%, możliwe, że wyjdzie taniej. Stopy procentowe są zwykle stałe – chociaż mogą być zmienne, więc zawsze sprawdzaj. Pamiętaj też, że w przeciwieństwie do niektórych innych form finansowania samochodu, jesteś właścicielem samochodu, spłacając pożyczkę, więc jeśli wpadniesz w kłopoty finansowe, możesz go sprzedać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here