Laboratorium przyszłości

Laboratoria przyszłości to innowacyjny projekt zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, który ma na celu zreformowanie polskiego szkolnictwa. Stawia sobie za cel przekazywanie wiedzy w zupełnie nowej formie: poprzez doświadczenie i wiedzę praktyczną, która będzie uzupełnieniem teorii. Jednak aby cel ten został osiągnięty, w każdej szkole musi pojawić się także odpowiedni sprzęt.

Co będzie potrzebne w laboratoriach przyszłości?

Jednym z kierunków, w jakich muszą rozwijać się polskie szkoły, spełniające założenia laboratoriów przyszłości, jest stworzenie miejsc do prowadzenia zajęć praktycznych z zakresu technicznego. W związku z tym niezbędne jest wyposażenie sal lekcyjnych w specjalne meble warsztatowe, które pozwalają na prowadzenie zajęć fizycznych czy technicznych i obsługę urządzeń, które są w nich niezbędne.

Wśród najważniejszych mebli warsztatowych możemy wymienić stoły warsztatowe, szafy na konkretne sprzęty (klasyczne i elektroniczne) oraz taborety. Niezbędne jest też uzupełnienie ich o poręczne dodatki, takie jak choćby pojemniki, imadła, zawieszki czy też tablice perforowane.

Meble warsztatowe, które wytrzymają przez długie lata

Aby meble warsztatowe mogły służyć w szkolnym laboratorium przyszłości przez wiele lat, powinny być wykonane z materiałów trwałych i odpornych na wszelkie uszkodzenia. Powinny opierać się zarówno uszkodzeniom mechanicznym (uderzenie, zarysowanie), jak i chemicznym, spowodowanym na przykład przez smary, oleje czy rozpuszczalniki.

Właśnie dlatego marka Metalfactor przygotowuje do laboratoriów przyszłości cały szereg mebli warsztatowych wykonanych z metalu. Meble te posiadają solidną konstrukcję ramy, która odporna jest na obciążenia, uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo blaty mebli warsztatowych są wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia oraz oddziaływanie substancji chemicznych, wykorzystywanych w trakcie prac technicznych.

Niemniej istotne są cechy pojemników i szaf warsztatowych, które są odporne na obciążenia oraz dobrze zabezpieczają schowane w nich sprzęty przed działaniem środowiska. Wysoka pojemność sprawia, że z łatwością będą służyły do trzymania tam różnorodnych urządzeń i narzędzi.

Ergonomiczne i zindywidualizowane

Meble przygotowywane do szkół cechują się wysoką ergonomiczność i możliwością dopasowania ich do uczniów. Pozwalają na regulację wysokości siedziska taboretów czy też blatu stołu. Mają być przygotowane tak, aby były wygodne dla każdego ucznia, niezależnie od jego wieku, płci czy wzrostu i wagi.

Jednocześnie w szkole mogą odbywać się bardzo różne zajęcia. Dlatego meble warsztatowe do szkół są łatwe do indywidualnego zaprojektowania. W przypadku stołów mogą one zostać wyposażone w wiele dodatkowych elementów, dedykowanych konkretnym zajęciom, takich jak nadbudówki, dodatkowe szafki i szuflady czy też tablice perforowane. Wystarczy sprawdzić, co będzie najlepsze do konkretnego laboratorium przyszłości – na pewno właśnie taki mebel znajdzie się w ofercie Metalfactor!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here