Zegarek Atlantic

Szwajcarskie zegarki cieszą się popularnością od stuleci. Dzięki dopracowaniu swojego fachu do perfekcji, zegarmistrzowie pochodzący z tego kraju zdobyli światowe uznanie. „Szwajcarski zegarek” stał się synonimem jakości i niezawodności. Wśród twórców odnaleźć można firmy z długoletnią tradycją, które nie przestają być cenione. Zalicza się do nich markę Atlantic, po której luksusowe wyroby sięga wiele osób. Czy od produktów tej firmy nadal można oczekiwać takiej jakości jak przed laty?

Swiss Made, czyli symbol najwyższej jakości

Warto wiedzieć, że marka Atlantic zaliczana jest do elitarnej grupy firm uprawnionych do korzystania ze znaku Swiss Made. Symbol ten potwierdza wykonanie zegarków w Szwajcarii. Jest jednocześnie poświadczeniem ponadprzeciętnej jakości wyrobów. Osoby rozważające zakup takiego czasomierza mogą zastanawiać się, na jakiej dokładnie podstawie przyznaje się marce certyfikat. Jakie warunki spełniają zegarki Atlantic?

Ochroną jakości czasomierzy zajmuje się Federacja Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego. Stworzone przez nią warunki zakładały dawniej, że certyfikat Swiss Made zostanie przyznany produktom, których 60% wartości (lub więcej) zostało wykonane w Szwajcarii. Dana firma musiała też odprowadzać podatki w tym kraju. Zasady zmieniły się jednak w 2017 roku zaostrzając jeszcze przepisy umożliwiające stosowanie oznaczenia. Dziś producent nadal musi ponieść w Szwajcarii przynajmniej 60% kosztów wykonania zegarka. Doprecyzowano jednak, jakie wydatki mogą wchodzić w ich skład. Wykluczono z nich m.in. cenę transportu, dystrybucji i pakowania. Również wydatki na surowce naturalne, które nie występują w Szwajcarii nie mogą być wliczone do owych 60%. Co to oznacza dla kupujących? Decydując się na zegarek Atlantic można mieć pewność, że sprosta on oczekiwaniom dotyczącym legendarnej jakości i niezawodności.

Swiss Made

Zegarki Atlantic – niepodważalna, szwajcarska jakość

Chcąc wiedzieć więcej na temat sukcesu i uznania dla szwajcarskich czasomierzy, warto zapoznać się z historią jednej z czołowych marek. Firma Atlantic powstała w roku 1888. Została utworzona w miejscowości Bettlach przez Eduarda Kummera – jednego z założycieli szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Pierwsza nazwa przedsiębiorstwa to EKB, czyli Eduard Kummer Bettlach. Jej twórca zdobył kompleksowe wykształcenie w dziedzinie zegarmistrzostwa, które poparł wieloletnią praktyką. Był również biznesmenem, który pokładał duże nadzieje w rozwoju tej gałęzi przemysłu.

Na początku działalności przedsiębiorstwo wytwarzało części do czasomierzy renomowanych marek. Zegarki Atlantic pod taką właśnie nazwą ukazały się po raz pierwszy w roku 1932. Producent stworzył wówczas również jeden z pierwszych wodoodpornych chronografów. W roku 1960 projekty czasomierzy wzbogacono o wiele innowacji. Jedną z nich jest wynalezienie tzw. szybkiego przesuwu daty. Technologia ta pozwoliła zmieniać datę ponad 50 razy szybciej niż przed jej zastosowaniem. Wydarzenie to uznano za jeden z przełomowych momentów w historii zegarmistrzostwa, a firma sprzedała innowację innym producentom. Od tego momentu marka stale się rozwija zapewniając klientom szeroki wybór produktów wysokiej jakości.

Zegarki Atlantic

Zegarek Atlantic, czyli elegancja dla wymagających

Osoby planujące zakupić zegarek Atlantic często kojarzą produkty tej marki z elegancją i luksusem. Wszystkie modele marki, wraz z flagową kolekcją Worldmaster uznaje się za niezwykle szykowne. Warto jednak wiedzieć, że zegarki męskie Atlantic to obecnie nie tylko bardzo drogie modele dla znamienitych osobowości. Można tu odnaleźć nie tylko o wiele szerszą niż dawniej ofertę produktów, ale również czasomierze odpowiednie dla sportowców. Wszystkie egzemplarze spełniają wysokie standardy estetyki i elegancji. Obok takich egzemplarzy jak zegarek męski Atlantic do garnituru dostępne są również czasomierze codzienne i odpowiednie na treningi. Oprócz jakości mechanizmów można oczekiwać od nich dużych, wyraźnych tarcz i pasków z wysokiej klasy tworzyw. Wzory tworzone są na podstawie aktualnych trendów modowych. Zegarki pozwalają wyglądać szykownie w różnych sytuacjach.

zegarki męskie Atlantic

Czy szwajcarski zegarek to nadal dobry wybór?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy legendarne akcesoria wciąż mogą stanowić trafione podarunki. Zegarki marki Atlantic to ponadczasowe przedmioty, które dopasowują rozwiązania odnalezione na przestrzeni wieków do nowoczesnego zapotrzebowania. Produkty oznaczone symbolem Swiss Made mogą być bezpiecznie noszone przez lata. Dzięki designowi i funkcjom sprostają wyzwaniom XXI wieku. To pewny i solidny wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here