praca na wakacje
fot. pixabay.com

Praca w okresie wakacyjnym to sposób na dobry zarobek. Na tego rodzaju zatrudnienie decydują się zarówno studenci, jak i osoby, które na co dzień pracują i biorą urlop, by np. wyjechać zagranicę i tam zarobić. Zobacz, jak można szukać pracy na wakacje.

Skorzystaj z informacji w Internecie

Na wielu stronach internetowych, na forach czy w mediach społecznościowych, np. w grupach pracy sezonowej na Facebooku, umieszczane są informacje dotyczące pracy wakacyjnej. Chcąc znaleźć interesujące zatrudnienie, warto przejrzeć dostępne tam oferty.

Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z opiniami na temat konkretnego pracodawcy, czytająco opinie w sieci. Warto chociażby prześledzić komentarze pod wybranym ogłoszeniem. To pozwoli lepiej rozeznać się, co do tego, jakim pracodawcą jest dana firma.

Samodzielnie dodaj ogłoszenie

Znane powiedzenie mówi, że jak Mahomet nie przyjdzie do góry, to góra przyjdzie do Mahometa. Zrób właśnie w taki sposób. Jeżeli nie ma odzewu na wysyłane przez Ciebie wiadomości, możesz zdecydować się samodzielnie dodać ogłoszenie. Wrzuć je na grupy dla pracodawców, a także na inne popularne strony internetowe.

praca na wakacje
fot. pixabay.com

Porozmawiaj ze znajomymi

Poszukiwanie pracy nie musi odbywać się jedynie w przestrzeni wirtualnej, choć wiele osób do tego przywykło. Dobrze sprawdzą się też stare sprawdzone sposoby, jak chociażby telefon do przyjaciela i rozmowa o tym, czy przypadkiem jego wujek, który ma pole z truskawkami albo sad potrzebuje kogoś do pracy. Tego typu kontakty są bardzo przydatne i warto z nich korzystać, gdy np. potrzebujemy gotówki, a ze znalezieniem pracy jest ciężko.

Praca na wakacje – odwiedź biuro pośrednictwa pracy

Jeżeli chodzi o rekrutację do pracy zagranicznej, biur pośrednictwa pracy jest całe mnóstwo. Znajdują się w praktycznie w każdym większym mieście, zwłaszcza przy naszej zachodniej granicy. Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany pracą w Niemczech czy też pracą w Niderlandach, jak najbardziej aplikuj.

Możesz też osobiście udać się do biura, by zapytać o możliwość podjęcia zatrudnienia. Jeżeli krępujesz się wybrać w takie miejsce, możesz najpierw zadzwonić, a dopiero potem udać się na rozmowę. Wiele agencji pośrednictwa pracy posiada swoją stronę internetową oraz swoje profile w mediach społecznościowych. Warto być na bieżąco i obserwować wrzucane oferty.

Sprawdź również: Praca zdalna – poznaj 7 korzyści

Umów się z lokalnymi przedsiębiorcami

Jeżeli zależy Ci na dobrej pracy na wakacje, możesz skontaktować się bezpośrednio z konkretną firmą, np. zadzwonić do kadr i zapytać o możliwość wakacyjnego stażu. Z kolei jeżeli ma to być praca związana ze zbiorem konkretnych owoców czy warzyw, warto poinformować np. konkretnego rolnika o takiej chęci.

Pamiętaj, że w wielu przypadkach wynagrodzenie na start może być nieco niższe niż oczekujesz. Wówczas warto porozmawiać o warunkach zatrudnienia i np. ustalić, że po jakimś czasie otrzymasz podwyżkę. Pamiętaj, że jako pracownik powinieneś zawsze walczyć o swoje prawa.

praca na wakacje
fot. pixabay.com

Dowiedz się, jakie są wymagania

Obecnie sytuacja na świecie wywołana wieloma kryzysami jednocześnie jest bardzo zmienna. Dlatego zatroszcz się o to, by dowiedzieć się o najważniejszych zasadach współpracy. Zdobądź informację, czy w kraju, w którym chcesz podjąć zatrudnienie trzeba legitymować się certyfikatem covidowym. Sprawdź, jakie jest tam zagrożenie terrorystyczne. Zdobądź informacje o tym, gdzie znajduje się polska ambasada, na wypadek pojawienia się problemów. Dowiedz się, z jakimi wymaganiami fizycznymi i psychicznymi wiąże się praca na wakacje.

Nie zapomnij również o tym, by mieć ubezpieczenie. Troszcząc się o siebie dbasz również o los swoich bliskich. Bądź uważny i wszelkie podejrzane oferty odrzucaj. Jak stwierdzić, czy konkretna oferta jest podejrzana? Przede wszystkim należy uważać na takie ogłoszenia, w których dokładnie nie wiadomo o co chodzi, a oferowane są bardzo atrakcyjne warunki. Być może ktoś będzie chciał Twoim kosztem się wzbogacić. Nie pozwól mu na to. Niebezpieczne są również takie oferty, gdzie najpierw musisz wpłacić określoną kwotę, by w ogóle podjąć zatrudnienie.

Przemyśl kilkakrotnie decyzję o skorzystaniu z takiego ogłoszenia. Taka praca na wakacje może wiązać się ze skutkami, które będziesz boleśnie odczuwać przez kolejne lata.

Czytaj także: Internet – czy można zarobić w sieci? 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here