pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania

Jeśli poszukujesz sposobu na szybki zastrzyk gotówki, to świetnie trafiłeś! Pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania, jest rozwiązaniem dla tych ludzi, którzy nie posiadają zdolności kredytowej, albo są wpisani w BIK i KRD. Jest to bardzo szybki sposób, wymagający małego nakładu pracy i minimum formalności. Jeśli posiadasz w miarę nowy samochód i jesteś jego jedynym właścicielem, a potrzebujesz gotówki i to szybko, to zapraszamy do lektury. Wyjaśnimy na czym polega taka pożyczka i jakie warunki trzeba spełnić.

Na czym polega pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania?

Pożyczka polega przede wszystkim na tym, że w formie zabezpieczenia, zastawiamy nasz samochód. Dlatego też możemy otrzymać gotówkę w razie niskiej zdolności kredytowej. Pożyczkodawca zabezpiecza się w ten sposób, abyśmy na pewno spłacali raty kredytu. Niestety, jeżeli nie dokonujemy płatności, stracimy nasz samochód. Jest to o wiele bezpieczniejsza i wygodniejsza forma zastawu, aniżeli zastaw naszego domu. Można również zastawiać biżuterię i inne, drogocenne przedmioty. Jednak ilość gotówki w ramach pożyczki pod zastaw samochodu będzie o wiele większa. Jeśli już wiemy, na czym polega taki kredyt, pora przejść do warunków, które musimy spełniać.

Warunki pożyczki pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania

Głównym i najważniejszym warunkiem, który należy spełnić jest posiadanie samochodu. Pojazd musi być uznany za nowy, ponieważ stare samochody nie są brane pod uwagę. Oczywiście samochody klasyczne i zabytkowe, które potrafią mieć o wiele większa wartość, aniżeli nowe samochody czy nawet posiadłości. Pojazd musi być oczywiście sprawny, posiadać ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC/AC. My zaś musimy być pełnoletni, posiadać ważny dowód osobisty i być wpisywanym jako jedyny właściciel samochodu. Jest to konieczne, ponieważ po zaakceptowaniu warunków pożyczki, będziemy poproszeni przez pożyczkodawcę o wpisanie go jako współwłaściciela samochodu. Jeśli spełniliśmy wszystkie warunki do kredytu pod zastaw samochodu, możemy złożyć wniosek. Możemy tego dokonać w placówce banku, albo przez internet, co będzie o wiele wygodniejsze. Jeśli już dostaniemy zgodę od pożyczkodawcy, a my zaakceptowaliśmy warunki pożyczki, możemy przejść do ostatnich formalności.

Formalności przed otrzymaniem gotówki

Po zaakceptowaniu warunków umowy i jej podpisaniu następnym krokiem, aby otrzymać kredyt pod zastaw auta, będzie wpisanie pożyczkodawcy jako współwłaściciel. Jest to forma zabezpieczenia, o której pisaliśmy wcześniej. Aby tego dokonać, należy udać się do najbliższego wydziału komunikacji i wypełnić odpowiedni formularz. Po jego złożeniu dostaniemy potwierdzenie wpisu, który należy dostarczyć do pożyczkodawcy. Jeśli wszystkie kroki wykonaliśmy prawidłowo, gotówki możemy spodziewać się na naszym koncie do 24 godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here