co jest najważniejsze w pracy
fot. pixabay.com

Na co zwracają uwagę pracownicy, którzy chcą podjąć zatrudnienie? Oto zestawienie kwestii, które są istotne z punktu widzenia pracownika podejmującego pracę. Zapraszamy do lektury. Sprawdź, co jest najważniejsze w pracy.

Atmosfera i możliwość porozumienia się w grupie

Dla wielu osób znacznie bardziej istotna jest dobra atmosfera w zespole niż wszelkiego rodzaju owocowe czwartki czy benefity pracownicze. Jeżeli pracownik wie, że może liczyć na kolegów z pracy, a szef jest mu przyjazny to bardzo chętnie będzie przychodzić do swojego miejsca zatrudnienia.

Dobra atmosfera sprzyja kreatywności i wymyślaniu nowych rozwiązań. Natomiast jeżeli w firmie dzieje się źle, pojawiają się problemy i pracownicy nie dogadują się między sobą, może mieć to przełożenie na sukcesy i porażki przedsiębiorstwa.

co jest najważniejsze w pracy
fot. pixabay.com

Sprawdź także: Umiejętność pracy w zespole – dlaczego jest ważna w firmie?

Życzliwość i docenienie ze strony szefa

Nikt z nas nie chciałby pracować w miejscu, gdzie jego starania nie są doceniane. Nie chodzi tu tylko o nobilitację w formie premii pieniężnej. Ważne jest również o to, by szef pogratulował dobrego pomysłu. Czasem też podpowiedział, co można zrobić, by osiągnąć sukces. Dobre słowo i życzliwość ze strony szefa zawsze są w cenie.

Z kolei po przeciwnej stronie znajdują się wszelkie zachowania, które wskazują na mobbing. Mobbing to negatywne zjawisko w miejscu pracy. Chcąc mu przeciwdziałać, warto zgłaszać wszelkie negatywne zachowania ze strony przełożonych ich szefostwu. Jeżeli to nic nie da, można skorzystać z obrony w ramach procesu cywilnego.

Czytaj także: Sygnaliści w pracy – sprawdź, kim są?

Umowa o pracę, czyli co jest najważniejsze w pracy

Dla wielu osób bardzo istotną częścią życia zawodowego, która zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Osoba pracująca na umowie o pracę ma pewność, że w kolejnym miesiącu będzie mieć również gdzie wracać. Stosunkowo długie okresy wypowiedzenia i ochrona pracownika zatrudnionego na umowę o pracę, kusi wielu ludzi, również tych młodych, by podjąć tego typu zatrudnienie.

Umowa o pracę gwarantuje urlopy, zapewnia możliwość korzystania z L4, a także jest sposobem na to, by odkładać na swoją przyszłą emeryturę.

Elastyczne godziny pracy

Osoby, które poszukują zatrudnienia, doceniają możliwość pracy w elastycznych godzinach. Jest to szczególnie ważne dla tych osób, które mają inne obowiązki, np. są rodzicami, i chcą je połączyć ze sobą. Możliwość wychodzenia w godzinach przed zamknięciem żłobka czy przedszkola to ogromna zaleta dla wszystkich rodziców.

Praca w elastycznych godzinach to również możliwość dopasowania przez pracownika czasu pracy do swojego chronotypu. Korzysta na tym nie tylko sam pracownik, który czuje się bardziej wypoczęty i pełny energii, ale również firma, dla której pracuje. Dzięki temu, że zatrudnia osobę, która ma świeży umysł, może liczyć na to, że z większym zapałem i kreatywnością będzie podchodzić do swoich obowiązków.

Benefity dla pracowników

Współcześnie dostęp do kawy czy herbaty w biurze to za mało. Pracownicy cenią sobie różnego rodzaju wyjścia integracyjne, możliwość zamówienia obiadu do biura za symboliczną opłatą lub na koszt pracodawcy.

Wśród popularnych benefitów, na których zależy pracownikom, znalazły się: możliwość korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej, dostęp do siłowni na koszt lub częściowy koszt pracodawcy, a także wszelkiego rodzaju pokoje relaksu.

Chill roomy to przestrzenie do zabawy w ciągu pracy. Można tam odpocząć, zagrać w piłkarzyki, na PlayStation czy po prostu zrelaksować się podczas przerwy. Pokoje relaksu są bardzo często dostępne w branżach związanych z programowaniem czy w pracy w IT. Informatycy i programiści bardzo chętnie korzystają z tego rodzaju udogodnień.

co jest najważniejsze w pracy
fot. pixabay.com

 

Bliskość miejsca pracy – możliwość pracy zdalnej

Kolejnym elementem, na który zwracają uwagę kandydaci jest bliskie położenie miejsca pracy od miejsca zamieszkania. Dzięki temu pracownik nie musi tracić wiele czasu na to, by dostać się do pracy. Czasem wystarczy, że dotrze do pracy na piechotę.

Drugą istotną kwestią w tym kontekście jest możliwość podjęcia przez pracownika pracy zdalnej. To sposób pracy, który odpowiada nie tylko osobom, które mieszkają daleko siedziby firmy, ale również ludziom nieśmiałym albo introwertykom, którzy nie lubią biurowego zamieszania.

Jak widać, są rzeczy ważniejsze od pieniędzy, na które zwracają uwagę pracownicy. Mamy nadzieję, że już wiesz, co jest najważniejsze w pracy.

Czytaj także: Mózg – co warto o nim wiedzieć w kontekście pracy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here