prowadzenie własnej działalności gospodarczej
fot. pixabay.com

Wiele osób rezygnuje z etatu na rzecz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dlaczego ta forma pracy może być pociągająca. Poznajcie plusy i profity, które daje prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Oto one. Zapraszamy do lektury.

Sam ustalasz plan dnia

Sam sobie jesteś szefem, dlatego nie jesteś związany żadnymi umowami czy grafikiem. Grafik ustalasz sobie samodzielnie. Decydujesz, kiedy pracujesz, a kiedy robisz sobie przerwę. Możesz też całymi dniami nie pracować i żaden szef nie będzie miał do Ciebie o to pretensji. Masz też możliwość np. pracowania w nocy czy też w dowolnym miejscu na ziemi, jeśli np. pracujesz w formie zdalnej. Nikt Cię nie kontroluje. Ty panujesz i masz wpływ na swój własny los. Nie musisz nikomu się tłumaczyć, dlaczego np. dziś robisz sobie wolne.

Sam wybierasz klientów i współpracowników

W pracy na etacie musiałeś liczyć się z tym, że to Twój szef narzucał Ci, z kim w danym momencie będziesz współpracowników. Dotyczyło to zarówno klientów, jak i współpracowników. Teraz masz możliwość samodzielnego podejmowania decyzji w tym obszarze i wskazywania, z kim chcesz, a z kim nie chcesz pracować. Możesz odmówić uporczywemu klientowi i nie realizować dla niego usług. Mając nad sobą szefa musiałeś obsłużyć każdego, kogo podesłał Ci szef, a to czasami mogło być frustrujące.

Z pewnością niejednokrotnie pracując w grupie z innymi ludźmi skarżyłeś się na to, że są to współpracownicy, z którymi nie odnajdujesz wspólnego języka. Jeżeli towarzystwo w pracy działało Ci na nerwy, a inni pracownicy nie okazywali Ci zrozumienia, teraz możesz o tym zapomnieć. Prowadzisz własną firmę i nie musisz nikomu tłumaczyć się ze swoich poczynań.

prowadzenie własnej działalności gospodarczej
fot. pixabay.com

Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania

Dla niektórych może to być przerażająca perspektywa, ale Ty lubisz wyzwania i chcesz cieszyć się z profitów, jakie przynosi prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli coś Ci się powiedzie, to raczej nikt nie przypisze sobie Twoich sukcesów, ale ich smak przypadnie Tobie. To Ty będziesz mógł chwalić się na swojej stronie internetowej czy w mediach społecznościowych z odniesionych zwycięstw. To jasna strona prowadzenia działalności.

Możesz zarobić więcej

Niektórzy decydują się na pracę na własnej działalności, ponieważ zależy im na lepszych zarobkach. To nie tak, że własna działalność daje podobne wynagrodzenie co praca na etacie. Okazuje się, że wielu pracowników odchodzi na swoje, ponieważ nie chce, by ich wiedza była wykorzystywana przez pracodawcę do tego, by to on się bogacił. Mogą teraz samodzielnie się bogacić i osiągać sukcesy. Dzięki temu, że nie trzeba dzielić się zyskami, można zarabiać dobrze. Z czasem, gdy firma się rozszerzy, można zlecać poszczególne prace innym osobom i zarabiać na ich kompetencjach.

Kreujesz markę osobistą

Czy zdajesz sobie sprawę, że często pracując na rzecz kogoś innego, Twoje imię i nazwisko jest pomijane? Niejednokrotnie klient nie wie, kto tak naprawdę stoi za jego sukcesem. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wszystko zmienia. Masz bowiem możliwość kreowania własnej marki. Dzięki czemu stajesz się rozpoznawalny wśród osób związanych z Twoją branżą. Jesteś ekspertem, jesteś człowiekiem solidnym, a więc masz ogromne szanse na zawodowy i finansowy sukces, a o to przede wszystkim chodzi we własnej działalności gospodarczej.

Niezależność, samodzielność i bycie panem swojego losu bez konieczności pytania szefa o urlop – to marzenie wielu osób. Warto czasem zaryzykować i zastanowić się, czy prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie nasze przeznaczenie. Czasem dzięki takiemu podejściu można zyskać o wiele więcej: nowe kontakty, lepsze zarobki i plan dnia ustalany wedle własnych potrzeb.

prowadzenie własnej działalności gospodarczej
fot. pixabay.com

Na koniec warto przypomnieć o jednej kwestii. Bardzo często pracodawcy namawiają swoich pracowników na to, by założyli własną działalność gospodarczą. Pracodawca chce w ten sposób pozbyć się kosztów ponoszonych za pracownika, a jednocześnie mieć możliwość zrezygnowania z jego usług w dowolnym momencie. Nie warto godzić się na taki układ, jeżeli mogą stać za nim takie oto względy.

Czytaj także: Praca siedząca przed ekranem – zagrożenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here