branże przyszłości
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, w jakich branżach będzie łatwiej znaleźć pracę? Oto branże przyszłości, w których możesz poszukiwać zatrudnienia.

Branża IT

Wygląda na to, że w tej branży jeszcze długo będą deficyty kadrowe. Rozwój technologii sprawia, że w przyszłości pojawią się zupełnie nowe stanowiska pracy w tym obszarze. Dlatego jeżeli szukasz pewnej pracy, pomyśl o IT. Przewiduje się, że w najbliższych latach na znaczeniu będą zyskiwały zawody związane z tworzeniem gier komputerowych.

branże przyszłości
fot. pixabay.com

Biotechnologia

To kolejna branża przyszłości, w której będzie łatwiej zdobyć zatrudnienie. Zawód biotechnologa ceniony jest na Zachodzie, lecz w Polsce dopiero się rozwija. Mimo to całkiem możliwe, że miejsc pracy w tej branży będzie jeszcze więcej.

Medycyna i zawody około medyczne

Choć w Polsce możemy obserwować protesty pracowników służby zdrowia, to jednak faktem jest, że przedstawiciele tej branży na brak pracy nie mogą narzekać. Co więcej, coraz więcej osób poszukuje porad lekarskich prywatnie, co otwiera jeszcze szerszy rynek dla tych zawodów. Oprócz usług lekarzy, popularnością cieszą się też usługi psychologów, a także psychoterapeutów.

Grafik komputerowy

Talent plastyczny w połączeniu z konkretnymi umiejętnościami z zakresu wyobraźni przestrzennej – to coś, co jest niezbędne w pracy grafika komputerowego. Dziś, ze względu na dynamiczny rozwój Internetu, bez problemu w tym obszarze pracę znajdzie osoba będąca grafikiem.

Analityk rynków finansowych

Zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży zwiększa się z roku na rok. Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome swoich finansów, toteż chętniej powierza swoje sprawy osobom z takim wykształceniem czy umiejętnościami. Z usług fachowców o takich kompetencjach mogą korzystać także instytucje publiczne, co jest uzasadnione np. obawami o przyszły kształt emerytur.

Analityk big data

O tym, czy dana firma odniesie sukces finansowy przesadzają nie tylko chęci, ale także twarde dane. Ich analizą zajmuje się analityk big data, który musi posiadać wiedzę z zakresu ekonomii, statystyki czy matematyki. Na podstawie zebranych danych może on zasugerować konkretne decyzje czy rozwiązania.

Trener personalny

Społeczeństwo chce coraz lepiej wyglądać, a przy tym czuć się świetnie. Nic dziwnego, że bardzo wiele osób sięga po wsparcie trenerów personalnych. Trener personalny może nie tylko wskazywać, w jaki sposób należy ćwiczyć, by czuć się dobrze, ale także być dietetykiem, który tworzy plany dietetyczne. Połączenie wymagającego trenera z dietetykiem to idealny sposób na to, by zarobić.

Inżynier elektrotechnologii

Instytut Pracy i Spraw Socjalnych wskazuje, że w 2021 roku nastąpił wzrost zapotrzebowania na ten zawód o 35 proc. w porównaniu z rokiem 2012. Jako, że nowe technologie dynamicznie się rozwijają, przewiduje się świetlaną przyszłość dla osób z takim fachem w ręku.

Logistyk

To kolejny zawód przyszłości. Fachowcy, którzy znają się na logistyce są niezbędni do pracy w transporcie, motoryzacji, elektronice, energetyce czy budownictwie. Logistycy znajdą pracę w produkcji oraz sprzedaży. Jeżeli masz takie umiejętności i wykształcenie, jak najbardziej warto dalej rozwijać się w tym kierunku.

Pracownik naukowy

Coraz bardziej doceniane są także osoby, które posiadają wykształcenie związane z przedmiotami ścisłymi. Jeżeli jesteś ekspertem z zakresu fizyki, chemii czy matematyki, Twoja przyszłość rysuje się w kolorowych barwach. Pracownicy naukowi i naukowcy są potrzebni światu do tego, by powstawały nowe wynalazki oraz technologie. Wiedza takich osób ma pomóc rozwikłać wiele problemów ludzkości. To za ich sprawą powstaną nowe leki czy też sposoby pozyskania energii.

branże przyszłości
fot. pixabay.com

Powyżej przedstawiliśmy branże przyszłości, w których może być Ci łatwiej znaleźć pracę. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi konkretnej wiedzy, którą możesz wykorzystać w działaniu. Znalezienie ciekawej pracy nie jest ogromnym wyzwaniem, jeżeli pod uwagę weźmiemy własne predyspozycje, zainteresowania i potrzeby rynku. Powyżej zestawienie tego, czego potrzebuje nasz rynek obecnie. Zawody zostały przedstawione losowo i nie oddają tego, ile konkretnie zarabia się w danej branży.

Czytaj także: CV – jakie elementy powinno zawierać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here