zmiana pracy
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się, kiedy jest właściwy moment na to, by zmienić pracę? Oto kilka symptomów, które wskazują na to, że warto pomyśleć o nowym zajęciu. Zapraszamy do lektury naszego artykułu o tym, kiedy zmiana pracy jest dobrym rozwiązaniem.

Nieustannie się stresujesz

Dzień przed pójściem do pracy odczuwasz bóle brzucha i inne przykre objawy somatyczne? Stres nie pozwala Ci się skupić na obowiązkach? Coraz częściej doskwiera Ci bezsenność, a do tego masz napady lęku oraz złości? To oznacza, że dalsze przebywanie w tym miejscu pracy może być dla Ciebie mocno frustrujące. Nie pozwalaj, by praca zawładnęła Twoim życiem. Poszukaj zajęcia, które będzie dla Ciebie lepsze.

Jesteś wypalony zawodowo

Odczuwasz mocne wypalenie zawodowe? Praca Cię już nie cieszy, a dodatkowo wciąż umniejszasz swoją w niej rolę? Najprawdopodobniej przydałoby Ci się L4 lub urlop, dzięki którym odzyskasz siły do pracy. Jeżeli nie widzisz się już na dawnym stanowisku, być może pora porozmawiać z szefem o nowych możliwościach zawodowych.

Słabo zarabiasz

Nieustannie słyszysz o tym, że inni zarabiają dobrze na tym samym stanowisku, tylko Ty czujesz się poirytowany swoimi zarobkami? Być może to dobry moment na to, by porozmawiać o podwyżce lub odejść do lepiej płatnej pracy? Zastanów się również nad otwarciem własnej działalności gospodarczej i pracy na własny rachunek. Taka praca może przynieść Ci więcej korzyści i sprawić, że polepszą się Twoje dochody.

Frustruje Cię atmosfera w pracy

zmiana pracy
fot. pixabay.com

Do pracy przychodzisz w złym nastroju, ponieważ nigdy nie miałeś wspólnego języka z innymi osobami z pracy? Do tego coraz częściej pojawiają się sprzeczki i kłótnie o nawet bardzo błahe sprawy? Zamiast wciąż tkwić w tej niedobrej atmosferze, pomyśl o tym, by znaleźć nową pracę, gdzie poznasz ludzi, którzy podzielają Twoje wartości. Nie ma sensu spędzać jednej trzeciej swojego życia w niesprzyjającej atmosferze.

Firma stosuje nieuczciwe praktyki

To, w co Ty wierzysz nie jest tożsame z polityką firmy, w której pracujesz? Dopada Cię poczucie winy w momencie, gdy oferujesz produkty lub usługi, które są dla Ciebie moralnie wątpliwe? Czujesz, że oszukujesz klientów na życzenie Twoich przełożonych? Zamiast wciąż tkwić w poczuciu winy i przekonaniu, że postępujesz niezgodnie z własnym sumieniem, po prostu zmień pracę. Nie męcz się dłużej i po prostu bądź sobą.

Poświęcasz za dużo czasu na pracę

Czujesz, że przez pracę zaniedbujesz rodzinę? Nie masz możliwości spędzania z bliskimi i przyjaciółmi wolnego czasu, ponieważ szef wciąż oczekuje, że weźmiesz nadgodziny? Twoje relacje z ważnymi dla Ciebie osobami słabną, a wynika to z tego, że większość swojego dnia poświęcasz pracy? Pamiętaj o tym, że praca ponad siły odbija się nie tylko na kontaktach z innymi osobami, ale także na Twoim zdrowiu. Po kilku latach tak ciężkiej pracy możesz ponieść konsekwencje zdrowotne takich wyborów.

Pracujesz w szkodliwych warunkach, co odbija się na Twoim zdrowiu

Warunki w pracy są złe i mają wpływ na stan Twojego zdrowia? Pomyśl o tym, by odejść lub zmienić pracę na bardziej bezpieczną dla Twojego organizmu. Możesz zastanowić się także nad tym, by się przekwalifikować. Może to dobry czas, by zacząć robić to, o czym marzyłeś całe życie? Jeżeli nie czujesz się na siłach, możesz postarać się o przejście na wcześniejszą emeryturę lub rentę. Dzięki temu będziesz mógł w końcu odpocząć i cieszyć się najdłuższymi wakacjami w życiu.

Zmiana pracy to niekiedy konieczność potrzebna do tego, by czuć się dobrze samemu ze sobą. Jeżeli dostrzegasz, że powyższe punkty dotyczą również Ciebie, rozważ możliwość odejścia ze starej pracy i rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu w zupełnie innym miejscu. Zobaczysz, że wyjdzie to na zdrowie nie tylko Tobie, ale również bliskim Ci osobom.

zmiana pracy
fot. pixabay.com

Nie wiesz, co zrobić, by zmiana pracy wyszła Ci na dobre? Zanim wręczysz szefowi wypowiedzenie, przeanalizuj wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania, a także sprawdź, czy masz dobre zabezpieczenie finansowe na wypadek, gdybyś przez dłuższy czas nie miał pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here