ile zarabia stolarz
fot. pixabay.com

Na całym świecie istnieje wiele firm oferujących gotowe produkty stolarskie. Wymarzone meble możemy kupić niskim kosztem i złożyć je samemu w domowym zaciszu. Jakość gotowych mebli pozostawia wiele do życzenia. Właśnie poprzez słabą wytrzymałość gotowych mebli, ludzie coraz częściej sięgają po usługi prawdziwych fachowców, by móc cieszyć się swoimi meblami na lata. Zobacz, ile zarabia stolarz z krwi i kości.

Uhonorowanie jakości

Coraz częściej ludzie sięgają po towary wyprodukowane z wielką starannością pod okiem stolarza. W związku z tym, że praca z obróbką drewna nie należy do łatwych, należy liczyć się z większymi kosztami niż w przypadku gotowych mebli.

Ludzie są w stanie zapłacić ogromne sumy za zamówienia, które są zgodne z ich oczekiwaniami. Sumy, jakie zarabia stolarz są uzależnione przede wszystkim od tego, jakie posiada umiejętności, jaki towar oferuje. Wysokich zarobków można spodziewać się u stolarzy, które oferują towary ekskluzywne i limitowane. Dowiedz się, ile zarabia stolarz i dowiedz się, co najbardziej opłaca się wytwarzać.

Statystyki związane z zarobkami stolarza

Według portalu wynagrodzenia.pl mediana zarobków stolarza wynosi 3 700 złotych brutto. Osoby, które zarabiają najwięcej mogą liczyć na dochody powyżej 4 470 złotych brutto. Dochód osób, które zarabiają poniżej 2950,00 złotych brutto to grupa zarabiająca najmniej.

Dowiedz się: Jak otworzyć zakład stolarski?

Co wpływa na wielkość dochodu?

Nie wszyscy stolarze zarabiają tak samo. Wysokość ich miesięcznego dochodu jest uzależniona od stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy, a także województwa. Osoby, które mają duże firmy stolarskie, specjalizujące się sprzedażą na masową skalę i do innych krajów mogą spodziewać się zarobków w okolicy 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Wysokość płacy zależy także od tego, w jakim kraju się pracuje. W Niemczech wynagrodzenie jest jednym z największych w Europie. Średnio zarabia się tam od 12 do 14 tysięcy złotych miesięcznie. W krajach skandynawskich zapotrzebowanie na stolarzy jest ogromne, a ich wynagrodzenie zaczyna się od 100 zł za godzinę.

ile zarabia stolarz
fot. pixabay.com

Praca po 40 godzin w tygodni, daje nam piękną sumkę, która powoduje, że praca w Norwegii i Szwecji jest najbardziej opłacalna. Na wysokość wynagrodzenia wpływ ma także pozycja jaką zajmujemy w firmie. Jeśli jesteśmy pomocnikami stolarza musimy spodziewać się dochodu w wysokości około 15 złotych na godzinę.

Jeśli masz swoją działalność miesięczna wysokość wynagrodzenia będzie uzależniona od tego ile aktualnie masz zleceń, a także czas w jakim je wykonasz. Ważnym elementem jest także sezonowość niektórych towarów. Jeśli oferujesz towary sezonowe takie jak: meble ogrodowe, huśtawki, piaskownice musisz być przygotowany na niższe zarobki w okresie jesienno-zimowym.

Na co może liczyć osoba na tym stanowisku?

Jeśli zostaniesz zatrudniony w prywatnej firmie możesz liczyć na pakiet benefitów, które Ci przysługują. Przede wszystkim ubezpieczenie na życie NNW, dodatkową składkę emerytalną. Ponadto bardzo wiele zakładów pracy korzysta z pakietów medycznych dostępnych dla swoich pracowników. Dodatkowym atutem są elastyczne godziny pracy, których nie dostaniemy w żadnej fabryce. Właściciele firm oferują swoim pracownikom zniżki i rabaty na usługi oraz towary jakie oferuje firma. Bardzo często możemy spotkać się z dodatkowymi premiami: za nadgodziny, z okazji świąt. Wszystkie udogodnienia jakie otrzymamy wraz z pracą na stanowisku stolarza są uzależnione od uzgodnień z pracodawcą.

Ile zarabia stolarz? Ryzyko zawodowe

Do pracy w stolarni nie nadaje się każdy. Podejmując ją musisz liczyć się z ryzykiem zawodowym jakie występuje w stolarstwie. Najczęstszym urazem, jaki spotyka pracowników tego zawodu są drzazgi wbite pod skórę, dlatego bardzo ważne jest noszenie rękawic ochronnych. Trociny w oczach to bardzo powszechny problem, z jakim zgłaszają się stolarze na okoliczne SOR-y.

ile zarabia stolarz
fot. pixabay.com

Praca ta nie będzie dobrym pomysłem dla osób delikatnych, bardzo często zdarzają się stłuczenia wynikające np. ze złego składowania drewna. Wypadkami, które możemy spotkać na stolarni, są także rozcięcia, a nawet obcięcia palców maszynami do obróbki drewna. W trakcie tej pracy pamiętaj zawsze o wszystkich zasadach BHP, jest to niezbędne dla Twojego zdrowia. Pamiętaj o rękawicach i obuwiu ochronnym dzięki, którym unikniesz stłuczeń. Jeśli jesteś osobą odporną na zabrudzenia, pył i delikatne skaleczenia podejmij tę pracę. Czy już wiesz, ile zarabia stolarz?

Dowiedz się: Jak zostać stolarzem?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here