sklep internetowy
fot. pixabay.com

Szukasz metody na to, by wypromować swój sklep internetowy? Oto garść podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie Ci sprzedawać produkty w sieci i promować Twój sklep internetowy.

Postaw na budowanie relacji

Pomogą Ci w tym social media. Korzystaj z różnych portali internetowych do tego, by kontaktować się z Twoimi klientami. Załóż konto na Facebooku oraz fanpage, za pomocą którego będziesz mógł komunikować się z użytkownikami. Możesz nagrywać relacje, wrzucać filmiki czy też działać w grupach na Facebooku, gdzie będziesz promować swoje usługi. Wchodź w interakcje z użytkownikami, zachęcaj ich do działania.

Rozdawaj bonusy, twórz programy lojalnościowe

Nic tak nie zachęca do działania jak możliwość zebrania punktów, które potem można wymienić na coś interesującego, np. fajny produkt. Zauważ, że wiele dużych marek i największych sklepów stacjonarnych bazuje właśnie na programach lojalnościowych. Buduj lojalność swoich klientów. Dzięki tego typu rozwiązaniom sprawisz, że klienci będą chętnie do Ciebie wracać.

Dbaj o dobre opinie w Internecie

Chcąc działać w sieci, musisz zadbać o to, by Twoja marka była dobrze kojarzona. Dlatego nie możesz sobie pozwolić na to, by negatywne opinie na Twój temat wyświetlały się np. przy Twojej wizytówce Google. Staraj się wyjaśniać ewentualne spory i dążyć do tego, by zdobywać jak najwięcej pozytywnych opinii i dobrych ocen.

Załóż konto w porównywarkach produktów

Chcesz, by Twoje produkty były brane pod uwagę w porównywarkach cenowych? Koniecznie załóż konto na takich stronach i spraw, by Twój sklep pojawiał się w tego rodzaju agregatorach produktów. W ten sposób użytkownik nie będzie musiał szukać Ciebie za pomocą wyszukiwarki Google czy mediów społecznościowych, by dotrzeć do Twojej oferty.

sklep internetowy
fot. pixabay.com

Korzystaj z płatnych reklam

Swoje produkty możesz reklamować z wykorzystaniem reklam płatnych – zarówno tych dostępnych w social mediach, jak i tych w Google Ads. Korzystaj z tej możliwości promocji, by dotrzeć do jak największego grona Twoich potencjalnych klientów. Nawet przy niskim budżecie możesz osiągnąć całkiem spore korzyści.

Pamiętaj o pozycjonowaniu

Dobrze dobrane słowa kluczowe, tzw. keywords, są w stanie sprawić cuda. Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, by zdobywać miejsca na pierwszych stronach wyszukiwarki Google, zadbaj najpierw o dobór odpowiednich słów kluczowych, a następnie stosuj je w swoich tekstach na stronie WWW.

Buduj wizerunek eksperta

Zaprojektuj kampanię content marketingową. Możesz to zrobić tworząc angażujące wpisy na Twoim blogu firmowym, a także działając na Youtube. Nagrywaj filmiki z poradami, instrukcjami wykorzystania Twoich produktów i czekaj na reakcje. Niech Twoja strona będzie responsywna i czytelna dla użytkownika. Pamiętaj o jego komforcie przeglądania.

Obserwuj reakcje i bądź cierpliwy

„Nie od razu Rzym zbudowano” – pamiętaj o tym i czekaj cierpliwie na efekty Twoich działań. Pamiętaj, że tylko systematyczne działanie może przynieść rezultaty, na których Ci zależy. Dlatego, jeżeli początkowo Twoje posty nie przynoszą efektów, nie poddawaj się. Marketing internetowy to obszar, w którym trzeba być nastawionym na długofalowe działanie.

Korzystaj ze statystyk i wyciągaj wnioski

Pamiętaj o tym, by każda kampania, którą przeprowadzasz mogła dać Ci mierzalne dane. Na ich podstawie jesteś w stanie stworzyć interesujący raport, który podpowie Ci co robić, by osiągać zamierzone cele. Porównaj to, co wykonałeś i na tej podstawie buduj wnioski. To da Ci dobre podstawy do kolejnych działań. Jeżeli jedna aktywność przynosi rezultaty, spróbuj ją przenieść na kolejne pola.

sklep internetowy
fot. pixabay.com

Podglądaj konkurencję

Badaj, co robi Twoja konkurencja… i jeżeli stwierdzisz, że jej aktywności działają – naśladuj ją. Możesz działać inaczej i tworzyć własne autorskie rozwiązania, które będą potem naśladować inni. Buduj pozycję, np. poprzez działania, które będą zgoła odmienne od głównego nurtu.

Śledź nowinki z obszaru marketingu internetowego

Marketing internetowy nieustannie się rozwija. Dlatego bądź na bieżąco, obserwując różne portale z wiedzą marketingową. To z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Wdrażaj nowe rozwiązania. Bądź pionierem na swoim rynku.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak promować sklep internetowy.

Czytaj również: Marketing internetowy – poznaj jego rodzaje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here