ile zarabia kosmetyczka
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się nad karierą kosmetyczki, ale nie wiesz, czy to opłacalny zawód? Zobacz, ile może zarobić przedstawicielka lub przedstawiciel (bo mężczyźni coraz częściej decydują się na tę pracę) tego zawodu. Dowiedz się, ile zarabia kosmetyczka.

Od czego zależą zarobki kosmetyczki?

Zarobki kosmetyczki zależą od wielu czynników. Istotne przede wszystkim jest to, jaką funkcję kosmetyczka pełni w salonie kosmetycznym. Jeżeli kosmetyczka jest właścicielką salonu to z pewnością jej zarobki będą wyższe niż innych pracowników. Natomiast jeżeli kosmetyczka jest zatrudniona u kogoś i nie prowadzi własnej działalności jej wynagrodzenie będzie indywidualnie ustalane z przełożonym.

Co więcej, należy pamiętać, że kosmetyczki mogą pracować nie tylko w salonie piękności, ale na przykład w firmie zajmującej się sprzedażą kosmetyków, w firmie szkoleniowej, w której będzie przekazywać wiedzę dotyczącą technik makijażu czy na planie filmowym czy teatralnym, przygotowując makijaże aktorów. Wiele kosmetyczek przeszło także do blogosfery, gdzie zajmują się kręceniem filmików i tutoriali związanych z ciekawostkami kosmetycznymi. Wiąże się to z dodatkowymi profitami. Wymaga to jednak nie tylko ogromnych pokładów kreatywności, ale również odpowiedniego zaplecza marketingowego, prawnego oraz technicznego. To także generuje koszty, z którymi trzeba się liczyć.

ile zarabia kosmetyczka
fot. pixabay.com

Warto również wspomnieć, że zawód kosmetyczki wiąże się z sezonowością. Oczywiście, wiele osób pracujących w tym zawodzie ma swoich stałych klientów, ale niektórzy swoją wypłatę opierają głównie o zarobki związane na przykład z makijażami ślubnymi czy sylwestrowymi. Sezon weselny czy imprezowy ma ogromne znaczenie w tym obszarze. Gdy pracy jest więcej, zarobki kosmetyczek oczywiście idą w górę.

Wpływ na wysokość wypłaty kosmetyczki – według portalu wynagrodzenia.pl – mają takie czynniki jak: staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy, a także województwo.

Czytaj również: Praca kosmetyczki – jak wygląda, wymagania i obowiązki

Benefity pozapłacowe dla kosmetyczek

Oczekiwania klientów sprawiają, że kosmetyczka musi być osobą, która nadąża za trendami w makijażu, zabiegach pielęgnacyjnych (oczywiście niektóre z nich może wykonywać tylko kosmetolog) czy w zdobieniu paznokci. Z tego względu musi nieustannie dokształcać się w swojej dziedzinie. Dlatego dobry salon kosmetyczny oprócz wynagrodzenia zapewnia swoim pracownikom także benefity pozapłacowe takie jak: szkolenia z zakresu kosmetyki.

Z pewnością taka wiedza zaprocentuje w przyszłości, a osoba, która przeszła różne kursy będzie miała szansę na lepszą posadę oraz wyższe wynagrodzenie. Może także otworzyć własną działalność, co z pewnością przełoży się na dodatkowe zyski.

Wiele kosmetyczek może także liczyć na służbowy telefon czy prywatną opiekę medyczną. Dlatego decydując się na wybór pracodawcy, warto zwrócić uwagę, czy można liczyć na tego typu dodatki.

Ile zarabia kosmetyczka?

Typowa osoba zatrudniona na stanowisku kosmetyczki może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3500 złotych brutto. Taka jest mediana zarobków na tym stanowisku. Połowa osób pracująca jako kosmetyczki zarabia mniej, a połowa więcej. Według ustaleń opublikowanych na portalu wynagrodzenia.pl najwyższe zarobki na tym stanowisku sięgają powyżej 6500 złotych brutto.

ile zarabia kosmetyczka
fot. pixabay.com

Oczywiście, są to jedynie dane statystyczne i wynagrodzenie kosmetyczki może nie pokrywać się z danymi umieszczonymi w takim zestawieniu. Podane kwoty należy traktować raczej orientacyjnie jako wyznacznik ile zarabia kosmetyczka mniej więcej.

Czy powyższe wynagrodzenie względem nakładu pracy i faktu, że salony kosmetyczne działają także w weekendy oraz w nienormowanych godzinach pracy jest dla Ciebie atrakcyjne? Jeżeli tak, obowiązkowo zapoznaj się z naszym artykułem: Jak zostać kosmetyczką? Dowiedz się, jakie wymogi należy spełnić, by pracować w tym zawodzie.

A Ty, co najbardziej cenisz sobie w pracy kosmetyczki najbardziej? Możliwość kontaktu z ludźmi, ciekawe szkolenia czy może właśnie wypłatę? Odpowiedź będzie oczywiście zależeć od Twoich indywidualnych preferencji.

Już wiesz, ile zarabia kosmetyczka. Teraz możesz przeczytać także o zarobkach u przedstawicieli innych zawodów.

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here